Autor Zpráva
Věrka
Profil *
Ahoj,

chtěla jsem ze zeptat na entitu %, na nejmenovaných stránkách na internetu jsem našla, že když znak % napíši jako & #37;, mělo by být vše v pořádku.
ALE!
Když tento znak & #37; napíšu do PSpadu, po zobrazení náhledu stránky, se opravdu objeví %, ale když PSpad uložím a znovu otevřu, ukáže se mi již &<DVOJMRIZ>37;, a na náhledu je jen &37;, prakticky z toho zmizí jenom dvojmřížka #.

Nevíte někdo, co s tím? Budu moc vděčná. Potřebuji to do práce.
Děkuji za radu.
mimochodec
Profil
Proč to má být napsáno entitou?

Zkusil jsem napsat & #37;, prohlížeč to interpretuje, pspad to po znovuotevření zobrazí tak jak má - & #37;.
(obojí bez mezery, ta je tam jen proto, aby to tady "nefungovalo")
Věrka
Profil *
My všechny znatky přepisujeme na entity, protože nám je kolikrát prohlížeč nezobrazí správně, jak mají být. Nevíme proč.

Když jsem zadala entitu & #37; nejdřív se v PSpadu ukázala správně, ale když jsem ji poté otevřela bylo tam &<DVOJMRIZ>37; a v prohlížeči zůstala už jenom jako &37;, nevím proč.

(Mezy zadávám tady i já, aby byla entita vidět :-). Vím, že se entita píše dohromady.
mimochodec
Profil
Věrka:
My všechny znatky přepisujeme na entity

Možná bych přestal řešit, jak se chová pspad (může to být nějakým jeho nastavením, tzn. dotaz bych směřoval na support pspadu) a pořešil bych, proč se web chová tak divně.
margin
Profil *
Věrka:
My všechny znatky přepisujeme na entity, protože nám je kolikrát prohlížeč nezobrazí správně, jak mají být. Nevíme proč.
Nějaký problém s kódováním, více Čeština / cestina.
Používáte databázi? Problém může způsobovat itřeba špatně nastavené kódování u datbáze.
Další možnost je, že PSPad špatně posoudí kódování nebe někdo má v PSPadu špatně nastavené kódování (nabídka Formát).
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na mimochodce (a Věrku):
„obojí bez mezery, ta je tam jen proto, aby to tady nefungovalo“
V případě potřeby můžete na této diskusi "rozbíjet" BB-kódy pomocí [!].
Například tento zápis &[!]#37; se převede na &#37; (viz též klávesová mapa => funkce => zamezit BB formátování).
Věrka
Profil *
Děkuji všem za rady, později určitě vyzkoušíme, co radíte.
Zarazilo mě to jenom proto, že s tím teprve začínám a chtěla jsem vědět, kde je zakopaný pes. Dříve jsem s entitami a s PSpadem nepracovala a chtěla jsem vědět, čím to může být.

Můj šéf také nevěděl a to se mi zdá profík na úrovni, co ví všechno.

Ještě jednou děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0