Autor Zpráva
Fruitix
Profil *
Zdravím,
mám neřešitelný problém, zkoušel jsem vyměnit !doctype znakové sady a stále je problém buď ve zobrazování znaků na stránce viditelné, nebo uvnitř dokumentu tj. že title nezobrazuje háčky a čárky a píše nesmysly. jedná se o projekt http://vykopove-prace.e-shoper.net/
Prosím poraďte.
Trejpa
Profil
Fruitix:
Obsah značky <title> vkládáš ze souboru nebo databáze uložené v UTF-8. Překóduj si tento soubor.
Fruitix
Profil *
Trejpa:
Bohužel tady databázi vůbec nepoužívám, je to zdeformované i u popisu odkazu href když se najede na logo Robert Hošna. U toho nepoužívám ani echo z php.
jenikkozak
Profil
Fruitix:
Nepoužíváš tam třeba include? Záhlaví stránky je totiž jednoznačně uloženo v kódování UTF-8, zatímco obsah stránky je v kódování Windows-1250, které také uvádíš ve zdrojovém kódu. Tento metatag bys měl mít uvedený ještě před <title>.
Trejpa
Profil
Fruitix:
Je-li popisek nadpisového obrázku součást souboru index.php, potom je špatně uložen (kódován) soubor index.php (UTF-8). Ostatní vkládané součásti mohou být dobře (windows-1250).
Fruitix
Profil *
[#5] Trejpa
Tak bohužel jsem zkusil prokombinovat všechny sady symetricky, asymetricky - přidal jsem zvlášť na začátek
Header('MIME-version: 1.0');
Header('Content-type: text/html; charset=windows-1250');
a stejně je výsledek pořád stejný.
Trejpa
Profil
Trejpa:
Já jsem nepsal o úpravě v souboru (obsahu), ale o úpravě souboru (celého). Tedy stáhnout, otevřít v editoru, přeuložit se správnou znakovou sadou a znova nahrát. Žádné zásahy uvnitř ti nepomohou, dokud bude dokument otvírán a editován jako UTF-8.

Vzhledem k tomu, že jde o redakční systém na doméně jeho tvůrce, tak si nejsem jist tím, co ti dovolí nahrávat. Jestli náhodou nemá pevně nastavenou znakovou sadu u indexu každého uživatele. Pak by bylo třeba kontaktovat jejich podporu nebo se smířit s jiným kódováním.
Fruitix
Profil *
Tak jsem to řešil i s podporou a nic jsem se nedozvěděl. Přišel jsem na to že když přestanu používat echo v místě titulku, že to přestalo.
Stejně to nechápu protože část titulku byla normálně v HTML a část přes echo a celý titulek byl chybný. Něco je prostě záhada..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0