Autor Zpráva
laijk
Profil
Ahoj, minule som mal problémy s charsetom, nejako som to vyriešil, všetko išlo ok, no zmenil som si design stránky a už mi nejde zobraziť "ň", nemá to nič spoločné s DB, iba vypíšem pomocou html ten znak a vypíše mi namiesto neho "Ĺ�", skúsil som si zmeniť hlavičku stránky z minulého designu a nič, tiež som menil charsety a stále nič, problém bude asi v CSS kóde, tu ho máte, keď som v ňom zmenil font tiež nič nepomohlo, bol by som rád keby mi niekto poradil

Moderátor panther: Odmazano 200 radku CSS kodu.
panther
Profil
laijk:
problém bude asi v CSS kóde
problem bude v HTML strance (nebo DB) s kodovanim, ne s CSS. Odmazal jsem ho.

Chces-li konkretni radu, dodej odkaz na problematickou stranku.
laijk
Profil
panther:
ja to mením zatial iba na localhoste, zmenil som iba CSS štýli a hlavičku stránky, skúsil som vymeniť hlavičku za starú a stále nič
panther
Profil
laijk:
chyba je (pravdepodobne) v kodovani souboru. Vice ti nelze poradit - bud nam tu stranku nekde ukaz, nebo si s problemem musis poradit sam.
peta
Profil
"ň" -> "Ĺ�"
To je problem s UTF-8. Neco mas spatne.
Zkontroluj si, zda je souboru ve formatu UTF-8 (editor pro UTF-8, pspad treba, a ne win-1250).
Zkontroluj si, zda mas meta tag pro UTF-8.
Zkontroluj si, zda server odesila se souborem hlavicky pro UTF-8 (php), pripadne zmen hlavicky pomoci header()
Pokud je ten udaj z databaze, zkontroluj si, zda mas spravne nastavene SET NAMES a zda to neni v databazi prekodovane duplicitne na UTF-8. Napriklad, ze to z php pred predanim SQL dotazu jeste necim prekodujes na UTF-8 a pak to prekodujes jeste jednou. Tez si zkontroluj, zda tva databaze umi pouzivat SET NAMES (tusim od verze 4.2 lze).

Kdybys ten soubor html + zdroj, ktery ho vytvari ulozil na web jako txt, mozna by se dalo zjistit presne, kde je problem a ne takhle tipovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0