Autor Zpráva
Z3NTIVA
Profil
Zdravím,
mám probléms se stránkami www.globallease.cz. konkrétně těmito podstránkami: http://globallease.cz/dodavky.html a http://globallease.cz/onas.html.
Nějak sjem si hrál s hlavičkou a stalo se mi to tohle. Bohužel, i po navrácení základní hodnoty se problém nevyřešil.

Nefunguje ani UTF-8, ani charset-windows 1250 ( stávající ). Záhadou mi ale je, že zbytek stránky funguje správně, ale přitom je hlavička naprosto stejná ( až na title, samozřejmě ).

Samotný problém je ten, že se místo znaků s diakritikou píše uplne nějaký nesmysl. Při nastavení UTF-8 je situace o něco lepší, jsou tam pouze otazníky v kosočtverci.

Díky vše za rady :).
margin
Profil *
Je to tak rozbité, že jednoduchý způsob záchrany není možný. Máš dvě možnosti, obnovit soubory ze zálohy, nebo texty opravit ručně.
Z3NTIVA
Profil
A co tam je za chybu, že to tohle dělá? V ostatních stránkách je hlavička stejná, a přesto to dělají jen tyto dvě.
Rellik
Profil
Z3NTIVA:
A co tam je za chybu, že to tohle dělá?
Řekl bych, že jednotlivé soubory, byly uloženy v jiném kódování, což nejde moc vrátit zpět. Taky se mi to už jednou podařilo. Oprava je možná jen po přepsání v editoru a uložení ve správném kódování.
margin
Profil *
Rellik:
jednotlivé soubory, byly uloženy v jiném kódování, což nejde moc vrátit zpět
Pokud by se stalo jen tohle a jedenkrát, tak to vrátit jde, stačí otevřít v kódování, ve kterém byl soubor uložen a pak soubor v požadovaném kódování znova uložit. Ale v tomto případě byly soubory buď otevřeny nebo uloženy ve špatném kódování a to nejméně 2×.

Z3NTIVA:
Pokud nemáš zálohu souborů, tak stránka Užitkové vozy je v google cache, druhou pokaženou stránku budeš muset opravit ruční editací chyb.
peta
Profil
Rucne to mas prepsane za 5 min obe male stranky. :) Prvni vypada jako utf-8 + utf-8 nebo utf-16. Druha pak totez, jen mas v zahlavi win-1250, tak to zobrazuje divne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0