Autor Zpráva
MarkBA
Profil *
Ahojte,
Prosím ako vytvorím stránku takú, aby bola aktívna časť stránky na vycentrovanom "liste" dostredu vo vertikálnej osi na definovanom pozadí (napr. šedý podklad alebo obrázok).
Ďakujem !
panther
Profil
MarkBA:
aby bola aktívna časť stránky na vycentrovanom "liste"
sám jsi to nazval „centrování“, proč jsi tento pojem nezkusil nejprve hledat? Centrování se věnuje velké hafo stránek a návodů i diskusních témat zde. Proč si něco o tomto nenastuduješ, není třeba znovu tu o centrování psát.

na definovanom pozadí
základní vlastnost CSS. Jestli nemáš základy CSS, bez nich dále pokračovat nemůžeš - CSS. Konkrétně, background, ale základy si nastuduj.
MarekBA
Profil *
Nechcem otvárať novú tému, postačí mi ak budem vedieť, ako sa takáto úprava nazýva. Pozadie, background spraviť viem (základ nejaký mám), ide mi o ten list v strede, väčšina stránok je takto sformovaná. Ako sa toto odborne nazýva? Rámy? Objekty?
Ďakujem
margin
Profil *
Pro začátek koukni na:
Vycentrovanie obsahu stránky
Jednoduché schéma stránky
Jsou to tak jednoduché příklady, že by ses v nich měla zorientovat.

Krátce a neber to jako dogma, některé věci jde udělat jinak, na to přijdeš časem, až získáš zkušenosti:
Nějaké pozadí dáš BODY.
Obalovému DIVu dáš pozadí a šířku, třeba 960px, výšku mu nedávej, bude se přizpůsobovat obsahu, natahovat.
Obalovému DIVu dáš také margin: 0 auto; tím se vycentruje.
Pokud použiješ doctype pro standardní režim, třebas <!doctype html>, tak se vycentruje i v IE6 a novějších, ve výše odkázaných příkladech je centrování o málo složitější , ale stránka se vycentruje vždy.
panther
Profil
MarekBA:
Ako sa toto odborne nazýva? Rámy? Objekty?
sam jsi to nazval spravne: „centrování“. pod timto pojmem najdes vse potrebne.
MarkBA
Profil *
Ďakujem Páni, funguje to !

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0