Autor Zpráva
Fontík
Profil *
Na stránkách mám definovaný font: font-family:HelveticaCE; font-size:11px; text-shadow:none;
Ve IE vypada vizuálně o hodně větší než v FF nebo CHROME. V čem je problém a jak zabezpečit, aby velikostně vypadal stejně?
Děkuji
jenikkozak
Profil
Fontík:
Lepší než se snažit dosáhnout toho, aby byla písmenka za všech okolností stejná, je zařídit, aby jejich různá velikost nezpůsobovala problémy se zobrazováním.
Fontík
Profil *
No, to je ten problém, tím že jsou větší tak mě rozhodí stránku a vzhledově už to nění ono.
jenikkozak
Profil
Fontík:
Právě proto se nesnaž donutit písmena, aby byla stále stejná, ale přesvědč stránku, aby jí různá velikost písma nevadila.
Existuje skupina lidí, kteří mají písmo na webu zvětšené nezávisle na grafice (nechtějí mít obří všechno, jenom písmo). Pokud jim neumožníš, aby si písmo zvětšili, dobu strávenou na tvém webu buď pronadávají, nebo rychle ukončí. Ani jedno nebývá v zájmu tvůrců stránek.
Fontík
Profil *
Já myslel, že když si uživatel změní globálně velikost písma, tak se změní uměrně všechen text a né jen některý?
jde mě o to, že na stránce mám několik velikostí písma 3 fontů, jeden font se v IE zobrazí nepoměrně oproti jiným.
Proč? OK, té argumentaci rozumím, ale proč např. když uvedu na stránce v daném fontu malou poznámku, v IE se mě ukáže výrazně větší, čož má vliv i na vzhled... Je to stejné, jako by se v této diskusi text 'Zasláno: Dnes, 10:04:13' zobrazilo ve stejné velikosti jako vlatní text zprávy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fontíka:
Máš nainstalované písmo HelveticaCE? Jestli ne, prohlížeče zvolí nějakou alternativu… a třeba každý jinou. Helvetice je hodně podobný Arial. Jinak by se asi hodila ukázka.

jako by se v této diskusi text 'Zasláno: Dnes, 10:04:13' zobrazilo ve stejné velikosti jako vlatní text zprávy
V prohlížečích se dá nastavovat i minimální velikost písma. V Exploreru bez pluginů tedy zrovna ne, ale zrovna ten scénář, který popisuješ, jinak není nereálný.

font-size:11px;
Písmo zadané v pixelech nejde v Exploreru zvětšovat.
Fontík
Profil *
Chamurappi:
Ano, mám. V prohližeči FF a CHROME se zobrazuje vše tak jak má,i v IE jde o správný font, jen jeho velikost je vizuálně větší, ostatní fonty jsou na všech prohlížečích totožné.
Davex
Profil
Fontík:
Možná pomůže nastavit vhodnou hodnotu font-size-adjust, odhadem na 0.528. I když pro Explorer je to asi blbost a fungovat to nebude, tak nic.
Fontík
Profil *
Davex:
V FF se daný parametr projevuje, v IE ani ťuk. Asi budu muset zvolit jiný font, který se bude zobrazovat stejně ve všech prohlížečích...
margin
Profil *
Já písmo "HelveticaCE" neznám, máš to tak v CSS, nebo jde o překlep?
Mnoho uživatelů písmo Helvetica v systému nemá.
Fontík
Profil *
Aha, tak to by mohl být problém. Tzn. že pak by každý prohlížeč by zvolil jiný font?
Ale už jsem to obešel, zvolil jsem jiný font a ten se zobrazuje v FF,CHROME i IE stejně velký.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0