« 1 2 »
Autor Zpráva
MiK
Profil
Cau...
resim textovy rezim a narazil jsem na jeden problem.
Potrebuju nejak udelat text, ktery pokud prohlizec nepodporuje nebo nema zapnuty CSS styly tak se nezobrazi.

Opak (text se nezobrazi pokud jsou styly zapnuty) udelat umim:
<div style="display: none">
nejaky text
</div>

ale aby se text zobrazil jen pokud jsou styly povoleny, tak to nevim. Pochybuju ze to jde, ale co kdyby :)

jen pro zajimavost... obrazek schovat dokazu :)
<div style="background-color: url(obrazek.gif); width: 200px; height: 200px;"></div>
Martin Kuželka
Profil
Myslím, že to nelze.

btw, k čemu je něco takového potřeba? ;-)
MiK
Profil
no pokud chcete neco v textove verzi stranek schovat :)
napr.: odkaz na zmenu pozadi stranek... ten je tam naprosto zbytecny
Radek Hrabůvka
Profil
CSS3 - generovaný obsah, ale IE to neumí, takže pro tento případ to není použitelné.
MiK
Profil
Tak me napada jestli umi java vydetekovat zda uzivateluv prohlizec zvlada css styly. Pokud ano, tak bych to tam mohl naincludovat pouze pokud zvlada a to by bylo v poho
Fred
Profil
Bílý nápis na průhledném gifu v případě css černé pozadí, není css default 99% bílé tím pádem není vidět.
MiK
Profil
to mne taky napadlo... jenze takto tam vznikne prazdne misto, ktere bude dost viditelne... a navic pri oznaceni cele stranky tam bude zobrazeno.
Ale i tak diky za snahu:)
Fred
Profil
Tak to bys ho musel jedině vymalovat z divů, jde to, ale ten přenos dat. http://elliottback.com/wp/archives/2005/04/25/convert-image-to-css/
MiK
Profil
Tak to je mazec... ale to ho tam radeji necham, nez jit do takovych extremu... :))
Radek Hrabůvka
Profil
Proč tak složitě, stačí zapnuté obrázky a css menu http://www.volny.cz/teststranek/menu3/
MiK
Profil
protoze ten text jsem uvedl jen jako priklad... ja totiz nevim co v tom textu bude, ale at je v nem cokoliv, tak se nesmi zobrazit v textovem rezimu...
igamenir
Profil
MiK
Tak me napada jestli umi java vydetekovat zda uzivateluv prohlizec zvlada css styly. Pokud ano, tak bych to tam mohl naincludovat pouze pokud zvlada a to by bylo v poho

Teoreticky by šlo zjistit, jestli objekt má vlastnost style. Tak by to ale fungovalo v prohlížečích, které nepodporují styly. Pokud si ale někdo styl vypne, tak to nezjistíš.
Dero
Profil
napr.: odkaz na zmenu pozadi stranek... ten je tam naprosto zbytecny

Pokud budu vycházet z tohoto, tak je řešení pro 99% prohlížečů dost jednoduché, zvláště pokud změnu pozadí děláš dynamicky javascriptem:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xml:lang="cs" lang="cs" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>MiK</title>
<style type="text/css">
/* <![CDATA[ */
#invisible-text:after { content: "Invisible text"; }
* html #invisible-text { ruby-overhang: expression(this.innerHTML = "Invisible Text"); }
/* ]]> */
</style>
</head>
<body>

<div>Visible text</div>
<div id="invisible-text"></div>

</body>
</html>


IE potřebuje javascript, ostatní moudré prohlížeče to zvládají i bez něj.
MiK
Profil
Dero... sice nevim jak, ale funguje to :) diky
Radek Hrabůvka
Profil
Generovaný obsah pro moudré prohlížeče: #invisible-text:after { content: "Invisible text"; }
JS pomocí CSS pro IE: * html #invisible-text { ruby-overhang: expression(this.innerHTML = "Invisible Text"); }
Testoval jsem při vypnutých CSS i Opeře i Firefoxu.
Dero
Profil
Radek Hrabůvka: Díky, Radku, ušetřil jsi mi pár úderů do klávesnice. :o) Taky jsem testoval ve všem možném, funguje IE5+, Mozilla 1.0+/FF libovolný, Opera 8+ určitě (snad i sedmička, tu nemám).
MiK
Profil
no jak jsem psal... diky vsem kdo mi pomohl
Fred
Profil
Já ale trochu nechápu účel pro tenhle případ, protže kombinace vypnuté styly a povolený javascript mi přijde trochu extravagantní. Sice asi neexistují statistiky, protže to nejspíš nejde změřit, ale pochybuji, že vůbec existuje někdo, kdo má vyplé styly a zaplý js, eventuelně, že existuje prohlížeč nepodporující a zároveň s podporou js. MiK K čemu to vůbec potřebuješ?
Fred
Profil
BTW může tam být klidně * html #invisible-text { dero-name: expression(this.innerHTML = "Invisible Text"); } a bude to fungovat taky, ruby-overhang jsou jenom tajemně znějící slovíčka od MS ;-)
Dero
Profil
Fred: Netažme se po účelu, neb spletité jsou cesty MiKovy ... jen navrhuju možné řešení pro většinu soudobé techniky.
Dero
Profil
ruby-overhang jsou jenom tajemně znějící slovíčka od MS ;-)

Taky se Ti tak líbí? :o)
Fred
Profil
1/líbí
2/napadá mě použití pro skrytí e-mailové adresy, zase nový oříšek pro spamboty.
Dero
Profil
Fred: Jj, skrytí e-mailu mě taky napadlo, nicméně třeba já osobně bych byl docela rád, kdyby moji adresu viděli uživatelé libovolného webového prohlížeče. Aťsi se třeba kouknou i spamboti. Nechci to zakřiknout, ale google mail zatím spam filtruje naprosto precizně - až jsem překvapený.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Freda:
ruby-overhang jsou jenom tajemně znějící slovíčka od MS ;-)
Zrovna nedávno jsem zkoumal tyto neznámé CSS vlastnosti. Mají asi význam především pro východní Asii.

Až se za několik staletí ocitnou v doporučení CSS 3, nastoupí evangelizační masáž a zase bude celému světu jasné, že Microsoft je svině, která mrší standardy. Schválně si porovnejte implementaci v Exploreru 5 (rok 1999) a rozpracovanou W3C specifikaci (rok 2003). Pochválena budiž spolupráceschopnost. <Ámen />
thingwath
Profil
Chamurappi
A schválně se podívejte, jakou firmu má v uvozovce napsanou editor toho rozšíření...
thingwath
Profil
Abych nezapoměl, je to úplně nahoře, takže bez křížků - http://www.w3.org/TR/2003/CR-css3-ruby-20030514
peta
Profil *
MiK
1. Koukam, ze vetsima lidi asi nezna tag poznamky :)))
<!-- aaa -->
Pak jako nevidim problem, javascriptem prepisovat.

2. Neni problem ani JS to vpisovat.

3. PHP a dalsi jazyky...

Ale videlbych to za velmi nezajimave neco skryvat
Fred
Profil
Tajemně znějící mi koukám úplně uniklo :-)
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz. Zkusil bych tohle:

<table>
<tr><td></td>
<td rowspan="2">Milión skrytého textu</td>
</tr>

<tr>
<td colspan="2" bgcolor="white">&nbsp;</td>
</tr>
</table>
MiK
Profil
Dero:Netažme se po účelu, neb spletité jsou cesty MiKovy
Tak toto mě pobavilo :)))

Yuhů:
bohužel to nezvládne jen IE... FF i Opera to zobrazila

peta:
1. Javascript a komentar me napadl, ale jak zjistim ze jsou styly vypnuty a tudiz se nema ani JS provest. Pak na druhou stranu jak psal Fred tak silne pochybuju ze exstuje nekdo nebo neco, co ma vypnute styly a zapnute JS
2. Jine jazyky... no nevim... to bych musel zjistit jestli prohlizec podporuje styly (a to si ani nejsem jisty jestli jde) a pak vygenerovat odlisnou stranku nez je normalni.
3.Jak jsem psal dříve... je to vhodne naříklad tehdy pokud v textove verzi chces schovat například tlačitko na změnu stylů... na co by tam bylo, když je stejně nemůžeš používat :)

Ale i tak všem moc díky za snahu... já už to nějak vymyslím :))
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0