Autor Zpráva
mikke
Ahoj zdravim vsechny...

Potreboval bych poradit, jak mam psat css soubor, kdyz mam stahlou sablonu, kde jsou ty stranky perfektni, ale chtel jsem si pridat nejaka temata a kdyz chci definovavat jinou tabulku, nebo jiny parametry img, rozhaze mi to cele stranky... Co mam pouzit u definice v css, kdyz chci mit jakoby definovano nove img a treba novou tabulku, ktery budou mit uplne jiny nastaveni, bnez ty puvodni, ktere chci aby tam zustali? A pak jak to mam vyvolat v html strance?

Priklad co jsem si do css pridal:

/* Table */
.tab {border-width: 10px; border-spacing: 40px; border-style: outset; border-color: #FFFF99; border-collapse: separate; background-color: #FFFFFF; text-align: center;}
.tab th {color: #303030;}
.tab th, td, tr {color: #303030; border-width: 5px; padding: 5px; border-style: outset; border-color: white; background-color: white; -moz-border-radius: 0 ;}
.tab a:link, a:visited {color: #303030; text-decoration: blink;} td a:hover {border-style: inset;}

nasledne jsem vyvolaval pres <table class=tab> a tabulka sice byla jakztakz navolena jak jsem chtel, ale rozhazelo mi to vedlejsi stranku, ktera mela uz vytvorenej formular :-D A to samy obrazky img, potrebuju novou definici pro img, nez ta ktera tam je,ale tu prvni tam chci nechat...

Nevi nekdo jak nato? pripadne sem muzu vlozit celej css soubor a stranky..

Predem mockrate dekuji za jakekoliv rady...

Mikke
shaggy
mikke:
nasledne jsem vyvolaval pres <table class=tab> a tabulka sice byla jakztakz navolena jak jsem chtel, ale rozhazelo mi to vedlejsi stranku
Ak si ten kód skutočne pridal (a predtým neexistovala žiadna trieda tab), tak je nemožné, aby ti to rozbilo aj ostatné tabuľky.
Nevkladaj sem ani css, ani html, potrebujeme odkaz na tvoje stránky - najlepšie ukážku dobrej a "rozbitej" stránky.
margin
Profil *
.tab th, td, tr {...
Jenom hádám, že jsi to chtěl takto:
.tab th, .tab td, .tab tr {...
Pokud ano, tak obdobně oprav další selektory.
mikke
shaggy, margin:

super, vyřešeno, jste šikuly!!! Tabulka je jak potřebuji, aniž by mi rozhasila jine tabulky na jinych strankach.. paradicka.. No a stejny postup je i s navolenim jineho formatu img obrazku? napr img mam takto: img {border: 1px solid #909090; margin-bottom: 18px;}

a chci na jine strance mit jinak navoleno img, tak napisu: img2 {neco} a jak ho vyvolam? protoze pred img se nepise tecka jsem koukal...

Jo a taky mi neuslo, ze mi na webovkach nefunguje u tabulky cellspacing a cellpadding, coz nechapu proc :-D
margin
Profil *
Jsou dvě základní možnosti, buď dáš obrázku (obrázkům) třídu, nebo využiješ kontextu. Doporučuji nastudovat základy CSS.

mi na webovkach nefunguje u tabulky cellspacing a cellpadding,
Pravděpodobně za to mohou styly tabulky a buněk.
Border-spacing
Padding
Opět základy CSS.
mikke
margin:
margin:
Všem děkuji za odpovědi... Vyřešeno.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: