Autor Zpráva
Mawerick007
Profil *
Dobrý den. Tuším, že se to nějak dá udělat, ale ani za boha si prostě nemůžu vzpomenou jak.
Jedná se o situaci, kdy například zadáváte svoje přihlašovací jméno a textové pole, kam jej píšete, vám automaticky vysouvá nabídku již dříve zadaných řetězců. Můj konkrétní případ se týká toho, že si z v PHP z DB vyzvednu všechny potřebné položky, např: názvy značek automobilů apod. a aby uživatel nemusel pokaždé psát celý název, tak napíše pouze část řetězce a konkrétní název si už jednoduše vybere z té vysunuté nabídky.
Doufám, že je to takhle srozumitelné :)
jenikkozak
Profil
Hledáš to, čemu se říká „našeptávač“. Funguje většinou tak, že když uživatel napíše písmeno (událost onkeyup), zavolá se JS funkce, která AJAXem pošle řetězec na server, ten vrátí seznam hodnot, které se vypíšou v tom našeptávači, což může být vyšší <div> s position:absolute v nižším prvku s position:relative. Při kliknutí na některou z položek našeptávače se přiřadí určitá hodnota do inputu.
Mawerick007
Profil *
To není ono. Já měl ny mysli to, že bych nejdříve z DB vyzvedl ty záznamy, pak bych je vložil do <input type="text"/> a pak by tam měl možná bejt jeden atribut, do kterýho bych vložil ty data jako řetězec a ono by mě to pak nabízelo jak bych psal. Je mi líto, že nemůžu bejt přesnější. Asi budu muset počkat, až si vzpomenu. :)
jenikkozak
Profil
Pak asi myslíš datalist. Ten má ale nízkou podporu v prohlížečích.
Mawerick007
Profil *
Trefa. To je ono. Já věděl, že jsem to někde četl, ale prostě jsem si nemohl vzpomenout.
Moc díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0