Autor Zpráva
prvky
Profil *
Mám nasledující prvky

<div class="form-filter hidden"> 
              <form id="filter" action="">
                  <select name="f1" id="f1" onchange=""><option class="cre" value="CR" selected="selected">Celá ČR</option></select>
                <select name="f2" id="f2" onchange=""><option value="s1" >kraj, název</option></select>
                <input class="submit" type="button" value="" onclick="jsSubmitFilter()" />        
              </form>
            </div> 

v css
.form-filter {display:inline-block; padding-top:15px; height: 24px; padding-bottom:10px; border-bottom:solid 2px #3E422F;}
select {padding:2px 3px;  margin-right:10px; color:#0D0F0A; background:#E0F7E9; font-size:11px; border:1px solid #898C4E;}
input.submit {width:90px; height:24px; margin-left:5px; cursor:pointer; background:#0D2D0F url("../img/input-sel-n.png") no-repeat left top scroll;color:#D2D4AA; border:none; }

Problém je v tom, že ve FF jsem mě prvky zobrazí seřazené v jedné rovině, v IE jsou prvky select výrazně níže než prvek input.submit

Prosím, kde by mohl být problém? Děkuji za pomoc
Str4wberry
Nemohou za to různé módy prohlížečů?
prvky
Profil *
Aha, já mám na každé stránce
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
takže, jak to napravit?
margin
Profil *
To je jeden z mnoha doctype, které přepnou prohlížeče do standardního režimu.
Tak jsem na to koukal a v IE 6 až v IE 10 a všude je to v pořádku, s výjimkou IE 8, kde jsou selecty tak, jak píšeš, na první pohled o poznání níže.
prvky
Profil *
No, a já to zkouším právě na IE8. Tak co s tím, je to dost rozhozené?
prvky
Profil *
Prosím, je nějaké řešení, jak dané prvky dostat do jedné lajny?
Děkuji za radu
Plaváček
prvky:

1. Dodej živou ukázku.
2. Snaž se formulářové prvky stylovat minimálně - nejlépe vůbec (viz pěkný článek http://latrine.dgx.cz/jeste-dokonalejsi-stylovani-formularu)
3. Občas zabere v CSS tato definice: form * {vertical-align:middle}, ale není všemocná.
Balaban
Profil *
vphp.wz.cz/pokus.html
Jan Kupka
prvky:

Je nějaký důvod, proč nastavuješ divu s třídou form-filter výšku 24px? To ti tam bude dělat neplechu. Pokud to odstraníš a nastavíš prvkům ve formuláři "vertical-align: middle", tak budeš mít vše v rovině.
prvky
Profil *
Odstranil jsem to, a žádná změna nenastala.
Jan Kupka
A druhý krok v mé odpovědi jsi udělal?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: