Autor Zpráva
phpcssmysql
Profil
Už celých 14 dní pořád hledám, nemohu najít, tak proto tady se obrátím jako o velké prosbě, jedná se o vynucení stálou pozici - být pořád dole

udělám takhle: <iframe src="copyright.html" width="200" height="300"></iframe>

A chci někaký zdrojový kód, který umožňuje vynucenou stálou pozici - být pořád dole, je to scrollTo Bottom.

Například od copyright.html se pořád načte texty směrem dolů - jedná se o kolabrativní real time textu.
Text vždy začíná odshora dolů, a proto iframe od začátku realtime se zobrazuje odshora, je to v pořádku, potom až bude u konce okna iframe, text se dále zobrazuje dolů, bohužel iframe neroluje automaticky.

Chtělo by, aby choval jako repeat, aby pořád drží v okně iframě jako vynucenou pozici bottom, aby se pořád texty zobrazovaly.

Našel jsem jeden tutoriál, ale jedná se pouze o body, html, div...

iframe???

Viz tutoriál je na http://www.mediacollege.com/internet/javascript/page/scroll.html

Děkuji moc, a plně v tom doufám, že vy najdete nějaké řešení, ještě jednou moc díky...
Chamurappi
Profil
Reaguji na phpcssmysqla:
Moc ti nerozumím, co přesně chceš. Metodu scrollTo zjevně znáš… ta roluje celou stránkou (nikoliv dílčím elementem), tak nevím, co se ti nelíbí na odkázaném návodu.

jedná se o kolabrativní real time textu
Co to znamená realtime textu? Skutečný čas textu?

Text vždy začíná odshora dolů
A pokračuje kam?
phpcssmysql
Profil
Chamurappi:

Tak vysvěltím: Metodu scrollTo funguje na celé tělo <body> ale já chci, aby fungovalo na <iframe>, aby celý rámec iframe posunul směrem dolů a bude to napořád.

Collaborative real-time = například u Google Document když nasdílím - potom na druhén straně jě vidět živý přenos psaní, proto udělal jsem jako iframe rámec, problém je v tom, že iframe rámec uvnitř se neposunuje směrem dolů.

proto ScrollTo je super metoda, ale problém je, že na iframe to nefunguje, proto žádám na jiné řešení...
Chamurappi
Profil
Reaguji na phpcssmysqla:
ale já chci, aby fungovalo na <iframe>
Když ji budeš volat ve stránce, která se načítá uvnitř rámu, tak funguje na tu vnitřní stránku.

a bude to napořád
Existují jen jednorázové postupy, jak stránku posunout dolu. Nejde si vynutit, aby se posouvala sama, kdykoliv se prodlouží. Takže ten jednorázový posun musíš zavolat vždy, když přidáš obsah.
Mimochodem, čeština není tvojí mateřštinou? Tvé věty se špatně luští.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0