Autor Zpráva
alik.s
Profil *
Zdravím, mám nejspíš hloupý dotaz, ale jde nějak provázat bezpečně HTML 5 a javascript s nějakou databází? Nyní mám kombinaci PHP a MYSQL a rád bych ze svého webu se pokusil vynechat PHP... a na MySQL taky netrvám... nicméně nějakou zabezpečenou db na webu potřebuji... Někde jsem četl, že většina toho, co je napsaná v PHP, jde mnohdy i lépe napsat jen pomocí html a javascriptu... Děkuji za Vaše reakce
Kowalsky95
Profil
Možná by to šlo, ale jde spíš o bezpečnost. Nezapomeň že veškerý kód HTML i JavaScriptu je uložen u uživatele, což znamená že ti jej může kdokoliv přečíst. Proto se právě používá PHP, protože je uloženo na serveru a má k němu přístup server, ne uživatel, který by ti mohl přečíst zdrojový kód.
Takže pokud chceš bezpečnou databázi tak na to rovnou zapomeň.
Nicméně nevylučuji že by šla případná databáze jen pomocí Javascriptu a HTML (ale silně o tom pochybuji)
Medvídek
Profil
alik.s:
http://nodejsdb.org/
_es
Profil
alik.s:
Niektoré prehliadače umožňujú pracovať s nejakou databázou uloženou v prehliadači - na počítači klienta, čo asi nie je to, čo chceš. Ak má byť nejaká možnosť prístupu k databáze uloženej na serveri, tak na tom serveri musí bežať nejaká databázová vrstva, ako napríklad PHP+MySQL. Odkaz v [#3] je len náhrada PHP+MySQL za Node.js+MySQL.
alik_s
Profil *
jj, databázovou vrstvu bych samozřejmě nějakou na serveru chtěl zachovat zachovat... jen jsem si říkal, že bych mohl php kódu trochu ubrat... ale asi to zatím nechám tak jak to je, přece jen psát přihlašovací údaje k databázi do html kódu všem "na oči" se mi nechce...
Joker
Profil
alik_s:
jen jsem si říkal, že bych mohl php kódu trochu ubrat
Ale jaký kus? Přihlašovací údaje tedy musí zůstat na serveru. Aby skript vykonal libovolný SQL dotaz který mu z klienta přijde, tj. návštěvník se znalostí JS si mohl nad databází vykonávat libovolné SQL dotazy, taky není vhodné, takže samotné SQL dotazy taky budou na serveru.
Takže co se vlastně přesune na klienta?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0