Autor Zpráva
Marek Moos
Profil
Ahoj mám vytvořene menu na svych strankach www.djandyofs.wz.cz , ale nevím jak mam udelat že když kliknu na zalozku tak me to nikam nepresmeruje


<div id="obsah">
  <div id="box_menu">
    <br>
    <b>Hlavní Menu</b>
    <br><hr><hr><br>

    <input type="submit" value="Domů" name="submit" class="submit"  />
    <input type="submit" value="O Mně" name="submit" class="submit"  /> 
    <input type="submit" value="Kontakt" name="submit" class="submit" />
    <input type="submit" value="Novinky" name="submit" class="submit" />
    <input type="submit" value="Parties" name="submit" class="submit" />
    <input type="submit" value="Moje Sety" name="submit" class="submit" />
    <input type="submit" value="Live In The Mix" name="submit" class="submit" /> 
     
     
     
     
    <br><br><hr><hr>
    <br>
  </div> 



taklto vypada ten kod menu
martin1312
Profil
hm a čo čakáš, že tie buttony urobia? Tie sa používajú na odoslanie formulárov, nie ako menu. Menu sa robí nejak takto:
<menu>
<li><a href="adresa-na-preklik1">polozka 1</a></li>
<li><a href="adresa-na-preklik2">polozka 2</a></li>
<li><a href="adresa-na-preklik3">polozka 3</a></li>
</menu>
Marek Moos
Profil
A da se nejak udelat ze kdyz tam ma ty butony aby kdyz na to kliknu me to presmerovalo na jinou stranku
martin1312
Profil
Tak dá sa, ale je to cele fuj riešenie :)
Napadá ma síce asi len JavaScript, pozri udalosť onclick a window.location.
Marek Moos
Profil
Tak ja zkusím pres ten javasricpt ..akorat bych potreboval poradit kam to mam zapisovat ten kod ...jestli mama odstranit ten kod s butonama nebo to k tomu pripsat
jenikkozak
Profil
Marek Moos:
Raději nevymýšlej blbosti a udělej to pomocí odkazů. :)

Pokud bys v nějakém jiném případě chtěl použít takto více odesílacích tlačítek, tak použij více formulářů a každému dej jen jeden input. Takové řešení nebude závislé na JavaScriptu.
martin1312
Profil
Ak chceš odstrániť ten kód s buttonmi, tak ho rovno prepíš ako som postoval hore a máš normálne menu. V tvojom prípade ak bude mať niekto vypnutý JS, tak ho nikde nepresmeruje. Ale ešte ma napadol ďalší spôsob, tie buttony dať normálne do <form>u, požiť method="get" a vhodne zvoliť name a value. Inak použi google a hneď to nájdeš.

// jenikkozak rýchlejší
Marek Moos
Profil
abych pravdu rekl sem nejak v koncich :( byl by si tak hodny a kouknul mi na to
martin1312
Profil
Marek Moos:
1ms mi trvalo zadať do googlu a vyhodilo mi to nespočetne veľa príkladov presne na tvoj prípad https://www.google.sk/search?q=js+location+on+button&aq=f&oq=js+location+on+button&aqs=chrome.0.57j62l3.13058j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#sclient=psy-ab&q=js+location+button&oq=js+location+button&gs_l=serp.3..0i8i30l2.1781.1781.0.2084.1.1.0.0.0.0.126.126.0j1.1.0...0.0...1c.1.12.psy-ab.vqQ67Iapd6w&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45960087,d.bGE&fp=6daf7be4e451c09c&biw=1920&bih=955
T.Thomas
Profil *
Jak Ti tady již psali, není to úplně nejlepší řešení. Když ale chceš mermomocí tlačítka, tak raději použij button.
<button onclick="window.location = 'stranka.html'">Stránka</button>
Ale ti bez JS budou nahraní...
margin
Profil *
Marek Moos:
Co ti brání udělat to normálně a odkazům odkazům dát stejný vzhled, jako mají teď?
Pro inspiraci můžeš kouknout na http://teststranek.kvalitne.cz/menu4/, ale není problém nastylovat jiný vzhled a chování, a budeš to mít bez namáčení JavaScriptu.

Pokud je účelem, aby ti tam nechodili návštěvníci s vypnutým JS (rozšíření NoScript a podobně) a většině vyhledávačů znemožnil indexaci webu, tak je JS menu správná cesta.


http://teststranek.kvalitne.cz/menu4/
Zapomněl jsem dát odkaz na menu simulující tlačítka, je to starší ukázka a jak jsem psal, není problém, deklarovat v CSS jiný vzhled.
Marek Moos
Profil
A dal by se ponechat ten vzhled ? ....
Ja prave zkousel prepsat ty butony na ten kod co jste mi pooslali a tlacitka se mi zmenili ..a nevim v jaky casti CSS to mam zmenit ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0