Autor Zpráva
newbie
Profil *
Zdravím,
snažím se upravit stylopis zkopírovaný z jedné webové stránky abych si nastavil černé pozadí a bílé písmo. Jelikož tu stránku musím často aktualizovat tak mi nestačí jen firebug.

Takže ve Firefoxu jsem si uložil tuto stránku:
http://cesky-jazyk.okhelp.cz/psani-na-stroji/index.php?lang=czech&lesson=12.inc
pod lesson-12.html
ve složce lesson12_soubory
nacházím stylopis style.css, kde je uvedeno:

html {
font: normal normal normal 62.5%/1 Arial,sans-serif;
}

Toto pravidlo podle firebugu má stačit doplnit o dvě pravidla:
background-color:black
color:white

takže mám:

html {
font: normal normal normal 62.5%/1 Arial,sans-serif;
background-color:black
color:white
}

Případně pro test zakomentuju druhý řádek. Jenže po aktualizování stránky načtené z mého disku, se neděje žádná změna. Když tedy navíc zakomentuju ten první řádek, tak ani firebug neukazuje řádný stylopis. Ještě jsem pro jistotu zkoušel přejmenovat (a tím pádem deaktivovat) soubory javascriptem, ale to nemá vliv na změnu... Může mi tedy někdo vysvětlit, proč změna stylu přes Firebug sice funguje, ale změna v souboru style.css ne?
peta
Profil
A kde mas stredniky na konci prikazu? Pouzivas na css validator?
Trejpa
Profil
newbie:
A co takhle to zkusit podle pravidel CSS se středníkem? Ten musí být za každou CSS definicí (kromě poslední).
html {
font: normal normal normal 62.5%/1 Arial,sans-serif;
background-color:black;
color:white;
}
Joker
Profil
newbie:
Syntaktická chyba, nejsou tam středníky.

Jinak jestli jde čistě o to si zobrazit stránku v jiném vzhledu, možná to je zbytečně složitý postup.
V Opeře by asi šlo toho požadovaného docílit volbou: Zobrazit - Styl - Vysoký kontrast (BČ, bílý text, černé pozadí).
Možná něco podobného bude i ve Firefoxu, nevím.
newbie
Profil *
Trejpa: Díky
Joker: Oh díky. A jakou verzi Opery musím mít? Mám myslím v 9.
Joker
Profil
newbie:
A jakou verzi Opery musím mít? Mám myslím v 9.
Mám dojem, že tohle uměla už když jsem jí před mnoha lety začal používat (někdy ve verzi 7).
margin
Profil *
Joker:
V Opeře by asi šlo toho požadovaného docílit volbou: Zobrazit - Styl - Vysoký kontrast (BČ, bílý text, černé pozadí).
Pokud je vypnutá lišta s menu, je to:
Opera > Stránka > Styl - Vysoký kontrast (BČ, bílý text, černé pozadí)

Možná pro tebe bude (v Opeře) výhodnější použít pro tebou výše odkázanou "Upravit místní nastavení" a nastavit vlastní styl, ve kterém budeš deklarovat barvu pozadí a barvu textu. Rozdíl je v tom, že pokud zvolíš skrze menu, tak platí pro včechny stránky, dokud styl v menu opět nevypneš. Pokud dáš "Upravit místní nastavení", tak to platí jen pro web, kterému jsi upravil místní nastavení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0