Autor Zpráva
kuba123
Profil *
Je nějaký html tag podobný textarea nebo iframe, že se dá nastavit jeho velikost jako je tomu u textarea, select apod že velikost jde nastavit pomocí size nebo cols, rows. K tomu účelu že místo načtení stránky bych chtěl načíst text do tohoto prvku. Textarea mi nepřijde vhodný, protože to je na psaní a já chci jen zobrazit. Zároveň nechci použít blokový prvek, protože by to přerušilo blok p, případně by to odskočilo na nový řádek jako když u spanu nastavím display:block. Iframe zase načítá html stránku a to nechci.


Tak ruším tuto otázku. Už jsem to vyřešil pomocí textarea, když jsem se na to podíval blíž zjistil jsem, že je to vlastně zázračný element, protože je možné ho vypnout, nastavit mu šířku a výšku jako u blokového elementu a vlastně to není blokový element, takže nezpůsobí zalomení nebo odskočení na nový řádek. Takže teď ho jen nastavit a ono to vypadá skvěle :-)

<textarea disabled cols=90 rows=$columns_count>Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer urna ac tempus tristique ante. Semper auctor vitae pede adipiscing et tincidunt Nunc id suscipit adipiscing. Tempor laoreet dictumst aliquet ante vitae iaculis condimentum vel Ut lobortis. Cursus pretium Pellentesque condimentum ac Curabitur amet Proin purus Aenean Nam. Ac fames semper Aliquam molestie Vestibulum elit nascetur Quisque interdum magna. Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer urna ac tempus tristique ante. Semper auctor vitae pede adipiscing et tincidunt Nunc id suscipit adipiscing. Tempor laoreet dictumst aliquet ante vitae iaculis condimentum vel Ut lobortis. Cursus pretium Pellentesque condimentum ac Curabitur amet Proin purus Aenean Nam. Ac fames semper Aliquam molestie Vestibulum elit nascetur Quisque interdum magna.</textarea>
  div.A textarea { 
    position:relative;
    top:-5;
    margin-left:10;
    color:black;
    border:0;
    }

To vypadá pěkně :-)
MyShare
Profil
OK a otázka teda znie?
weroro
Profil
MyShare:
Keby si čítal lepšie zistil by si, že na otázke už nezáleží.
margin
Profil *
kuba123:
nechci použít blokový prvek, protože by to přerušilo blok p, případně by to odskočilo na nový řádek jako když u spanu nastavím display:block
A proč "zázračně" znásilňuješ TEXTAREA, když můžeš použít třebas SPAN a v CSS mu dát display: inline-block?

nechci použít blokový prvek, protože by to přerušilo blok p, případně by to odskočilo na nový řádek
Mimo téma, přijde mi divné dávat do odstavce blok textu, z popisu mám dojem, že znásilňuješ i odstavce, ale třeba se mýlím a neděláš to ve fekálním stylu, ale sémantiky správně.
kuba123
Profil *
Co dělám? Mám blok div (tedy ne p jak jsem omylem napsal). Uvnitř mám několik elementů a potom na jednom "řádku" je select a vedle něj je textarea. V php do textarea dávám text vytažený z db.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kubu123:
že se dá nastavit jeho velikost jako je tomu u textarea
Rozhodně ne ve všech prohlížečích. Jen v těch, které podporují CSS vlastnost resize a v těch jde ta roztahovatelnost nastavit i jiným elementům s overflow: hidden. Použil bych na tvém místě JavaScript.

Také jsem moc nepochopil, co vlastně potřebuješ.
margin
Profil *
Chamurappi:
Také jsem moc nepochopil, co vlastně potřebuješ.
To se nedivím, kuba123 píše „se dá nastavit jeho velikos“, „že velikost jde nastavit pomocí size nebo cols, rows“, a to je jen začátek podivného popisu, k luštění je nutná křišťálová koule.

Přijde mi divné, k čemu by byla uživateli možnost měnit velikost bloku, do kterého se vypisuje text, zpravidla postačuje elementu ponechat výchozí overflow: auto; proto jsem měl za to, že kuba123 chce něco jiného, než uživatelem natahovatelnou textarea.
jenikkozak
Profil
Tipuji, že kuba123 hledal prvek, kterému by mohl do atributu zapsat výšku určenou počtem řádků, které nějakým způsobem na serveru počítá. To však nemění nic na tom, že je tento požadavek nesmyslný.
kuba123
Profil *
Chamurappi:
já měl namysli cols a rows. Ale já už to mám a JS k tomu nepotřebuju. Šlo mi o to, abych získal jakoby okno či frame ve kterém se bude zalomovat text, který může mít cca 60 až 250 znaků. Protože je toto okno umístěno vedle jednoho nebo více selectu/ů šířku "okna" si musím vypočítat. Takže mi k tomu posloužil tag textarea. No a výška ta je pevná, protože i délka selectu je pevná, takže aby to sedělo výška selectu je stejná jako výška okna; respektive pozicováním se textarea dodatečně centruje. Vypadá to jako normální text, takže běžného uživatele ani nenapadne že to je textarea.


jenikkozak:
Přijde mi divné, k čemu by byla uživateli možnost měnit velikost bloku, do kterého se vypisuje text, zpravidla postačuje elementu ponechat výchozí overflow: auto; proto jsem měl za to, že kuba123 chce něco jiného, než uživatelem natahovatelnou textarea.

Uživateli k ničemu, to se mění v závislosti na tom, jakej druh formuláře uživatel otevře. Jako o uživateli jsem snad nic nepsal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0