Autor Zpráva
RID
Profil *
Zdravím,
narazila jsem na svoje a excelovské limity a potřebuji nasměrovat a posunout dál. Skládám html, který se nahrává na Aukro. Potřebuju proto vytvořit jen a pouze jeden konkrétní html kód pro jednu položku zboží.

- Můj excel obsahuje data o zboží v podobě jeden řádek = jedna položka. Sloupce obsahují její proměnné (název, rozměry, popis, cena, sleva, URL adresa k obr. na serveru,..).
- Mám finální html kód, ve kterém potřebuji tyto proměnné nahrazovat.

V excelu jsem si kód rozkouskovala na části neměnné a na úseky s proměnnou. Přes fci CONCATENATE zase nechám kód pospojovat. Složím neměnné úseky s konkrétní hodnotou produktu na daném řádku.

Skládání kódu je ale složitější.
Např.: Pokud je ve sloupci X slovo "CZECH", vloží se do kódu část, která umístí na obrázek nálepku "Český výrobek".
Nebo: Pokud je ve sloupci X uvedena původní cena a ve sloupci Y cena po slevě, vloží se do kódu část, která umístí na obrázek VĚTŠÍ nálepku s původní i novou aktuální cenou.
Pokud ve sloupci X původní cena není a je uvedena pouze jedna cena ve sloupci Y, vloží se do kódu část, která umístí na obrázek MENŠÍ nálepku jenom s jednou cenou.

..........Po sem je to v pohodě........

Problémy:
1) Tvorba je tak složitá, že se excel seká, vyfiltování hodnot ve sloupci trvá třeba minutu, no prostě není to k žití. (Není ovlivněno výkonem počítače. Zkoušela jsem to na různě výkonných strojích a bylo to celkem bez rozdílu).
2) Excel má limit znaků pro buňku cca 32 000. Některé kódy jsou ale delší, tzn. kus kódu pak prostě chybí.

Výsledný html kód podle mých představ vytvořit dokážu. Cesta k němu je ale v tuto chvíli absolutně stupidní, zdlouhavá a velmi často ke vzteku. Bohužel nevím, jak elegantněji toho docílit. Poradíte mi někdo, jakým směrem se ubírat????? - Snad PHP, parsování, XML feed, MySQL, PPWizard.......to jenom střílím. Na googlu toho na mě vyskakuje spousta, ale co je vhodné a co slepá ulička?

Díky za rady
H.
juriad
Já bych šel cestou převodu toho excelu do XML ať už přímo, nebo přes jiný formát (existují nástroje pro převod z csv do xml).
Jakmile budou mít veškerá data v XML, použil bych XSLT pro vygenerování výsledného html.

Druhou možností je export do csv a následné zpracování například v PHP, které pro tento formát má podporu.
Pokud umíš základy programování v PHP, šlo by to zbastlit za chvíli.

Nikdy jsem to nezkoušel, ale takto bych postupoval.
RID
Profil *
O PHP zatím nic moc nevím, ale zkusím se vydat touto cestou. Před rokem jsem nevěděla co je html tag, tak teď je přede mnou další mezník....:).
Díky.
tiso
Ďalšia možnosť je zadať to ako zakázku a zaplatiť za tvorbu riešenia.
juriad
RID:
Exportuj tedy excel do formátu csv.
V PHP se ti hodit funkce fgetcsv; podívej se na příklad použití, můžeš z něj vyjít.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: