Autor Zpráva
koroner
Profil *
Ahoj,

právě se chystám aktualizovat eshop a nový systém díky možným filtrům dává ke každému odkazu na konec url #

tedy starý systém: domena.com/kategorie/1-produkt.html
a nový: domena.com/kategorie/1-produkt.html#

podotýkám že to není automatický přepis ale takto je ten odkaz již z kategorie, pokud v kategorii zvolím nějaký filtr např. např velikost, tak se url mění na

domena.com/kategorie/1-produkt.html#/velikost-parametr - s čímž při otevření produktu zároveň dojde ke zvolení velikosti

otázka tedy zní jak na již indexované vs nové produkty bude koukat google a seznam?

vzniknou duplicity?
nebo rozeznají že se jedná o stejnou stránku a samotný znak # ignorují?

díky
juriad
Profil
Nevzniknou duplicity, vše co je za mřížkou se ignoruje.

Často bývá spíše opačný problém: mám jednu jedinou stránku a veškerý její obsah se dotahuje javascriptem. Takovou stránku není možné zaindexovat, protože neexistuje možnost, jak se odkázat na konkrétní podstránku (část).
Chamurappi
Profil
Reaguji na juriada:
vše co je za mřížkou se ignoruje
Pro pořádek doplňuji, že se ignoruje i mřížka samotná.


Reaguji na koronera:
nový systém díky možným filtrům dává ke každému odkazu na konec url #
Proč se tak děje? Když vidím samotnou mřížku na konci adresy, většinou si jako uživatel pomyslím, že se ve stránce rozbil nějaký JS (tedy že jsem prokliknul odkaz s href="#", jehož onclick selhal). Asi bych se zdráhal na takovém webu něco koupit, bál bych se, že se někde něco porouchá.
koroner
Profil *
díky za názory, myslel jsem si to ikdyž jsem si nebyl jistej..

jde o prestashop poslední verze která to dělá v kombinaci s filtry, právě že se mi to také moc jako adminovi nelíbí, no naštěstí běžný zákazník za tím nic hledat nebude, ale kdyby někoho napadlo co s tím nebo jak do odstranit budu rád :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0