Autor Zpráva
vomackav
Profil *
Ahoj,

na webu používám kotvy (záložky) tímto způsobem:

<a href="index.php&neco=1#zalozka">text odkazu</a>
<span id="rezervace_thamova"></span>

Ne vždy mi ale kotvy fungují, mám vyzkoušeno že na firefoxu a chromu na ubuntu ano, v práci na chromu ne. Explorer se taky chová jak kde.

Máte někdo nějaký typ jak to spolehlivě rozchodit?
Díky V.
Petr ZZZ
vomackav:
<span id="rezervace_thamova"></span>
Tohle fungovat nemůže. Dej tam místo toho <a name="zalozka"></a>.

Dodatek v reakci na [#3]: Nebo <span id="zalozka"></span>
margin
Profil *
Petr ZZZ:
Tohle fungovat nemůže.
A proč by ne? S výjimkou prehistorických prohlížečů s kotvením na idéčko není problém.

vomackav:
V prohlížečích, kde máš s kotvami problém, zkus vymazat keš.
Pokus se najít nějaké pravidlo v tom, kde kotvy fungují a kde ne, takhle je těžké hádat příčinu, obecně lze říct, že s kotvami nebývá problém.
Dej odkaz na živou ukázku.
Petr ZZZ
margin:
Přiznám se, že na ídéčko jsem nepomyslel, takže děkuji za doplnění, nicméně měl jsem na mysli, že odkazuje na #zalozka a ídéčko má pojmenované jinak. Přinejmenším se tedy vomackav táže zavádějícím způsobem (nebo tam tu hloupou chybu opravdu má).

Ještě mě napadá: Nemohl by třeba být problém v tom, že ten <span> je prázdný?
jenikkozak
Petr ZZZ:
Nemohl by třeba být problém v tom, že ten <span> je prázdný?
Tobě v IE odkazy na prvky bez obsahu nefungují?
Petr ZZZ
jenikkozak:
Přinejmenším zde diskutovaná konstrukce mi funguje přinejmenším v IE 10 přinejmenším na jednoduché stránce obsahující jen pár odstavců a ten prázdný <span> (nechtělo se mi to zkoušet, teď jsem to teda vyzkoušel).

Kdysi jsem se kdesi, už nevím v jaké souvislosti, setkal s doporučením dát cosi (tuším &nbsp;) někam (do prázdného elementu?), kde to na první pohled působí zbytečně. Napadlo mě, zda to zde nebude něco podobného, ale protože si fakt už na podrobnosti nevzpomínám, nadhodil jsem to jen formou tázací věty. :-)
vomackav
Profil *
Po zjišťování stavů kdy jsou kotvy funkční a kdy ne jsem přišel na to, že není funkční na velkém monitoru, kde je vidět větší část stránky a tudíž už není možné rolovat kolik potřebuji (zkrátka stránka taky někde končí). Snad je to pochopitelně vysvětleno.
Jinak <span> prázdný být může.
Díky V.
tiso
vomackav: takže kotvy fungujú, len nie tak, ako by si chcel. Jedno riešenie je pridať stránke výšku, aby sa aj na veľkom monitore odrolovala.
vomackav
Profil *
Přesně tak.
V.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: