Autor Zpráva
Shaim
Profil
Zdravíčko,

kolik znaků má nejdelší html tag? A jaký to je? Nepodařilo se mi vygooglit.

Děkuji.
Str4wberry
Profil
Pokud myslíte tagy z HTML specifikací, tak 10 znaků má <blockquote> nebo <figcaption>, delší značky neznám.
margin
Profil *
Svého času údajně existoval tag INLINEINPUT, vyhrabal jsem to na stránce HTML Support History
Inlineinput se nedostal do žádné HTML W3C specifikace a tag INLINEINPUT podporoval jen Netscape 4 až Netscape 4.x.

Str4wberry:
delší značky neznám
Tos dal z hlavy, nebo jsi šmátral ve specifikacích? Pokud z hlavy, máš můj velký obdív.
http://www.w3.org/TR/REC-html40/index/elements.html
http://www.w3.org/TR/html5/index.html#elements-1
Chamurappi
Profil
Reaguji na Shaima:
Co se týče elementů bez nativní podpory v prohlížečích, na jedné své stránce mám značku <chamurappi>, ta má též deset písmen.
HTML parser napsaný podle SGML deklarace pro HTML 4 by měl rozeznávat značky s názvy do délky 65536 znaků. V XML žádné limity nejsou a tuším, že v HTML 5 také ne.


Reaguji na margina:
Zajímavé je, že Netscape podporoval <inlineinput>hodnota</inlineinput>, ale nikde to nedokumentoval, a Explorer pro změnu podle dokumentace měl znát <input type="textarea" value="hodnota">, ale ve skutečnosti to nepodporoval. Rivalita musí být. I v nepořádku.
DJ Miky
Profil
V HTML5 by také neměly být žádné limity na délku značek, ve specifikaci je poznámka:
The algorithm described below places no limit on the depth of the DOM tree generated, or on the length of tag names, attribute names, attribute values, text nodes, etc. While implementors are encouraged to avoid arbitrary limits, it is recognized that practical concerns will likely force user agents to impose nesting depth constraints.

Tedy: žádný limit hloubky DOM stromu, délky názvů značek a atributů, délky hodnot atributů apod.
Str4wberry
Profil
Reakce na margina:
Tos dal z hlavy, nebo jsi šmátral ve specifikacích? Pokud z hlavy, máš můj velký obdív.
Z hlavy bych <figcaption> nejspíš nedal, protože jsem tuto značku zatím nikdy nepoužil. To na <blockquote> bych si možná vzpomněl, ale pro kontrolu jsem se díval do seznamu HTML značek.
Shaim
Profil
Děkuji všem za příspěvky, opět jsem o něco chytřejší :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0