Autor Zpráva
liborrr
Profil
Ahoj všem, možná budu za pako, ale nemohu přijít na to, jak jednoduše, funkčně a validně vložit odkaz na celou tabulku, tak jako to jde přes div takto:

<div style="position:relative; border:1px solid black;">
    <a href="#" style="bottom: 0; left: 0; position: absolute; right: 0; top: 0;"></a>
    <div>test</div>
    <div>test</div>
    <div>test</div>
</div>

vezmu jednoduchou tabulku a mám několik možností:

1) pokud to udělám stejně jako s divem - tak to samozřejmě vůbec nefunguje a <a> se připlácne k nejbližšímu nadřazenému <div> (a nakonec při ukládání v editoru jako je např CKE mne to stejně z kódu celý odkaz vyhodí) ( a je samozřejmě jedno, zda je <a> zanořeno v tabulce nebo řádku)

<table style="position:relative; border:1px solid black;">
        <a href="#" style="bottom: 0; left: 0; position: absolute; right: 0; top: 0;"></a>
        <tr>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
        </tr>
                <tr>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
        </tr>
</table>

2) podruhé dám celá střeva do <a> a výsledek je zcela totožný s předchozím

<table style="position:relative; border:1px solid black;">
    <a href="#" style="bottom: 0; left: 0; position: absolute; right: 0; top: 0;">
    <tr>
        <td>test</td>
        <td>test</td>
        <td>test</td>
        </tr>
        <tr>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
            <td>test</td>
        </tr>
        </a>
</table>

3) takto se to tváří ok, validní, dokonce to odkáže celou tabulku na jeden cíl, ale je to správně? v IE to udělá odkaz jen tam kde není text nebo obsah v buňce - takže ok to není, nebo přehlížím nějaký jednoduchý postup?

<table style="position:relative; border:1px solid black;">
    <tr>
        <td><a href="#" style="bottom: 0; left: 0; position: absolute; right: 0; top: 0;">test</a></td>
        <td>test</td>
        <td>test</td>
    </tr>
    <tr>
        <td>test</td>
        <td>test</td>
        <td>test</td>
    </tr>
</table>

díky
_es
Profil
liborrr:
Prečo používaš také podivné konštrukcie a nevložíš to, čo má byť odkazom, normálne do odkazu?
margin
Profil *
_es:
Přece nebude používat "novinku" z HTML5, která je v prohlížečích podporována snad odjakživa.
Trejpa
Profil
Tak já to řešení prozradím.

liborrr:
<a href="#">
  <table style="border: 1px solid black;">
    <tr>
      <td>test
      <td>test
      <td>test
    <tr>
      <td>test
      <td>test
      <td>test
  </table>
</a>
liborrr
Profil
Trejpa:

Jo, dobrá konstrukce, to bylo první co jsem dělal, ale ač jsem přepnutý do editace zdrojového kódu, tak vždy editor použitý v getsimplu vymaže odkaz a při příští editaci je vše jinak...
Myslel jsem, že je to nepovolená konstrukcem, a tabulka být v odkazu nesmí, tak proto jsem vymýšlel další bejkárny jak to obejít, holt tedy spíš musím najít jak obejít ten editor, aby se mi necpal kam nemá.
Ale seš si jistý, že to tak je opravdu správně? Já čerpal odsud: Odkazy a tam je psáno, že <a> nesmí obsahovat <table>.


Tak už jsem dohledal, že v HTML5 je to ok, asi jsem skočil na starý článek na jakpsatweb. Takže už přeprat jen ten editor, aby nesahal do kodu, kam nema.


Diky za kopnutí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0