Autor Zpráva
Honza99
Profil
Ahoj, předem se omlouvám pokud tu již nějaký takovýhle dotaz je, ale žádný jsem nenašel. Právě se učím HTML a zároveň s tím tvořím svůj web. Když jsem se zpětně vracel k teorii odkazů (Zde), tak jsem narazil na kořenové adresy. Ale autor stránek říká, že to je zbytečná věc a za život to použil asi dvakrát. Přitom mě to připadá jako geniální věc, protože odkazy na HTML soubor budou stejné odkudkoli z webu a nebudu se muset mořit s přepisováním relativních adres zvlášť pro každou stránku aby to sedělo a fungovalo. Chci se tedy zeptat, v čem je ten problém, nedostatek, nebo háček, který mi uniká a kvůli kterému to autor stránek nepoužívá (pokud vůbec nějaký je). Taky bych uvítal, kdybyste mi prosím řekli jak se nastavuje root webu. Děkuju.
Taurus
Profil
Jasně, že je to dobrá věc, vhodná např. u menu, které se inkluduje do souborů v různých úrovních adresářů. Pokud najdeš využití i ve svém případě, není důvod to nepoužívat. Root webu je jednoduše "/"
maks
Profil
Honza99:
na webu je to celkem buřt, ale když pak budeš mít lokální kopii, absolutní přestanou fungovat (co je v rootu na serveru na localhostu bude trochu více zanořené).

Ale pokud budeš mít jen jednu (serverovou) verzi, není to nic ošklivého, klidně používej.
margin
Profil *
Za hlavní nevýhodou webu používajícím kořenové adresy považuji, že se takový web se špatně testuje offline.
Honza99, nevím, nakolik jsi pokročil, ale zmíněná nevýhoda padá instalací webového serveru.
Honza99
Profil
Děkuju moc za rady. Co se testování webu offline týče, tak s tím bych problém neměl. Nosim ho na samostatné flashce, takže pokud sem to pochopil, tak mam jako výchozí složku root. Web dělám pro místní kostel, takže nečekam, že by si někdo stahoval offline verzi. Takže děkuju za rozptýlení pochybností.
margin
Profil *
Honza99:
Nosim ho na samostatné flashce, takže pokud sem to pochopil, tak mam jako výchozí složku root.
Ve Windows to taj je, ale třebas v Linuxu (a tuším, že i na OSX) bys "narazil". Předpokládám, že ti to nevadí, jenom abys nebyl překvapený.

nečekam, že by si někdo stahoval offline verzi.
Pokud si někdo web stáhne z internetu, tak stahovací programy konvertují adresy na relativní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0