Autor Zpráva
Akali
Profil
Ahoj. Již jsem se s tím setkal, ale nikdy jsem neměl web v takovém rozsahu, jako nyní.
K problému. Na mém webu mám nahráno zhruby 500 fotek ve formátu .jpg
cestu k obrázku mám images/.../xxx_xxx.jpg

Jenže po nahrání na FTP se některé (cca 50%) obrázky jmenují images/.../xxx_xxx.JPG
Nezná někdo řešení, aby se zobrazovaly pod tímto příkazem images/.../xxx_xxx.jpg i obrázky s příponou napsanou velkým písmem?
juriad
Profil
Pokud je server linuxový (většina), tak se v názvech souborů rozlišuje velikost znaků. Jediným řešením je obrázky přejmenovat.
Akali
Profil
Toho jsem se bál :-/
Tuším, že linuxový je... Hostuju na stationu
juriad
Profil
Hledej „rename files windows batch lowercase“. A před konverzí si vše zazálohuj!
sitole
Profil
Ahoj, s tímto problém sem se nesetkal..

No používáš? "Total Commander" pokud ano mám dojem že tam to jde dokonce nastavovat..

Pokud to máš že ti to stahuje z jiných webů bude to myslím pomocí php..
Ale určitě to není nemožné..
Nebo si do svého scriptu na zobrazování ze souborů přidej i JPG :)
Petr_D
Profil
Setkávám se s tím běžně. Můj fotoaparát Olympus takto (.JPG) ukládá. Před uploadem na server je musím přepsat ručně. Naštěstí jich nemívám mnoho.
Taurus
Profil
Pokud vím, tak při kopírování souborů na server umí Total Commander zmenšovat přípony. Jinak to umí hromadně i na lokále přes CTRL + SHIFT + M, myslím.
margin
Profil *
Jinak to umí hromadně i na lokále přes CTRL + SHIFT + M, myslím.
Total Commander umí hromadné přejmenování na lokále i na FTP, nabídka je v menu Soubor, klávesová zkratka je CTRL + M.

Já osobně bych doporučil přejmenovat soubory (změnit velikost písmen) jak na lokále, tak na serveru. Příště bude stačit přejmenovat nové soubory jen na lokále a na server nahrávat soubory pojmenované malými písmeny.
kubajsz
Profil *
Muzete mi nekdo poradit jak do html stránek dám obrázek trapím se tu s tím už pekně dlouho. Dělám to v programu Notepad++ . Diky moc
weroro
Profil
kubajsz:
Obrázky
Kubo2
Profil
kubajsz:
To je pekne mimo témy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0