Autor Zpráva
joseff
Profil
Dobrý den, potřebuji velice jednoduše v Linuxu pomocí Mozilly realizovat zobrazení kompletního obsahu libovolné složky, přecházet do jiné složky a zobrazovat obrázky.

Ve Windows mi to funguje perfektně. Vytvořit nový soubor, do něj napsat jenom toto:
<p><!--webbot bot="HTMLMarkup" startspan --><SCRIPT LANGUAGE="JavaScript"> 
<!-- 

window.location=("file:.///")
 
// --> 
</SCRIPT>
<!--webbot bot="HTMLMarkup" endspan i-checksum="12628" --></p>

No a když se v Mozille otevře tento soubor, tak to dělá přesně to, co potřebuji.
Zobrazí to kompletní obsah složky, ve které je právě soubor s touto instrukcí.
Mohu přejít do jiné složky a zobrazit obrázky.

No a tento příkaz window.location=("file:.///") potřebuji upravit, aby to dělalo to samé na Mozille v Linuxu.
Pokusil jsem se to různě upravit, ale pokaždé to zobrazí pouze bílou stránku.
Když jsem v jiném PC přes HTTP server zpřístupnil jednu obsáhlejší složku tak to mi to funguje pomocí
window.location=("http://192.168.1.2:80") a dělá to v Linuxu přesně co má, takže v Mozille chyba asi nebude.
Může někdo poradit?
Děkuji.
Joker
Profil
joseff:
Skutečně je to závislé na operačním systému? Zkoušel jste to na obou systémech se stejnou verzí stejného prohlížeče a stejným nastavením?

Já bych řekl, že příčinou je same-origin policy, neboli prohlížeč zablokuje přesměrování z protokolu http na (pseudo)protokol file.
Dá se to změnit nastavením prohlížeče, ale musel by to udělat každý návštěvník stránky, aby mu to fungovalo.
joseff
Profil
Prohlížeče by měly být stejné, ale asi nějaký zádrhel někde bude.
A Vám to na Linuxu funguje s jakým příkazem?
joseff
Profil
Tak jsem porovnával nastavení a v mozille s tím problémem nebyl tento řádek:

pref("security.fileuri.strict_origin_policy", true);

Ten jsem doplnil ale nepomohlo to. Ani když jsem to nastavil na false.
Možná to chce ještě někde nastavit. ??


Ještě jsem přemáznul (překopíroval) soubor
Firefox\App\Firefox\greprefs\all.js
z fungující verze do té nefungující, ale nepomohlo to. Chová se to naprosto stejně.
joseff
Profil
Ten můj soubor jsem otestoval na jiném počítači s Linuxem+Mozilla a tam to fungovalo,
takže pouze ta má speciální verze Mozilly to má někde bloknuté, nebo tam někde chybí nějaké nastavení.
Jde nějak zjistit, zda má vůbec mozilla nějaké právo na složky koukat?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0