Autor Zpráva
Quaker
Dobrý deň. Keď som si na mojej stránke už spravil formuláre na registáciu tak chcel by som sa vás spýtať ako teraz mám pokračovať ďalej tak aby sa mohli ľudia zaregistrovať na mojej stránke. Lebo teraz fakt neviem ako to chodí. Oni si tam napíšu meno a všetky svoje údaje a keď stlačia tlačidlo odoslať tak kde sa odošlu ich údaje? tak aby boli zaregistrovaný. Viem že je to blbe sa pýtať ale fakt neviem jak teraz ? :( potrebujem aby boli ľudia na mojej stránke zaregistrovaný. Asi treba napísať njeaký HTML kód s mojou email adresou alebo ? Snažím sa rozbehnúť jednu super stránku.

Vedel by mi stým niekto pomôcť ?

Pr. takéto formuláre už mam :

<form>
<fieldset>
<legend>Registrácia:</legend>
<label for="meno">Meno:</label>
<input type="text" id="meno" />
<br />
</fieldset>
</form>

Ďakujem za odpoveď.
Trejpa
Quaker:
Data o uživatelích si bude pamatovat server. Takže i jejich vytváření a kontrolu musí obsluhovat program na serveru, třeba v PHP. Formuláři nastavíš action na tebou napsaný skript, který registraci nebo přihlášení provede. Uvedené údaje uloží (nebo ověří) v databázi, případně souboru. (Například <form action="registrace.php" name="registrace">.) Pochopitelně je třeba pojmenovat formulář i políčka v něm atributem name. Serverový skript je také nutno ošetřit proti vložení zákeřných kódů, skrývat hesla pomocí hashe, připravit výstup pro správné a nesprávné heslo, přidat funkci proti opakovanému tipování hesla, vyřešit přenášení přihlášení mezi stránkami, obnovování zapomenutého hesla a pár dalších drobností.

Takže to shrnu, jakmile ti na serveru poběží serverový jazyk (třeba PHP), ty ho budeš umět, tak si ten skript na registraci napíšeš. Nebo někomu zaplatíš. Nebo si stáhneš hotové řešení, třeba redakční systém, který to má zabudované a použiješ ho místo svých stránek.
Quaker
Okey ďakujem. Stači mi len tie skripty napisať. Len neviem všetky skrtipty ako funguju :/.
Neviete mi poradiť njeaku príručku na zakupenie (knižku ) alebo stránku kde su njeake príklady na skripty,HTML kde sa to lepšie naučim, Ďakujem za odpoveď.
Kubo2
Quaker:
Na tento článok som kedysi ako začiatočník narazil a veľmi mi s týmto problémom v tej dobe pomohol. Neskôr som ho potom v komentároch aj pekne skritizoval, lebo napríklad také $_SESSION['prihlaseny'] = "ano"; mi začalo pripadať proti dobrým mravom :-)
Quaker
Okey ďakujem. NetBeans program by mi mohol stačiť na vytvorenie registrácii cez Javascript ?
Radek9
Quaker:
NetBeans program by mi mohol stačiť na vytvorenie registrácii cez Javascript ?
Motáš všechno do sebe. NetBeans je vývojové prostředí. Tedy program, ve kterém se vyvíjejí jiné programy a scripty. PHP je scriptovací jazyk na serveru (to je to, co ty potřebuješ). JavaScript je scriptovací jazyk na straně klienta (většinou, existují i serverové verze), tedy v prohlížeči.

Předně bych doporučil nastudovat základy PHP (případně jiného jazyku, např. C#, Ruby či onoho zmíněného JavaScriptu), začít s hello world programem a postupně rozšiřovat znalosti, dokud nebudeš schopný vytvořit registraci. Jedna učebnice PHP se rýsuje přímo na tomto fóru, má tu vlastní kategorii.
Kubo2
Quaker:
Okey ďakujem. NetBeans program by mi mohol stačiť na vytvorenie registrácii cez Javascript ?
Ako už povedal aj Radek9 v príspevku predo mnou, pletieš si jablká s hruškami a zároveň aj s hrachom (ako si, prosím ťa, môžeš pomýliť hrach s jablkami či hruškami?).

NetBeans nie je obyčajný program, je to tvz. IDE či IDLE, čo znamená Integrated Development Environment. Zahŕňa väčšinou editor kódu, správcu súborov a projetkov, nástroj na tvorbu dokumentácie atď. Takže NetBeans by ti na také niečo nielen že stačilo, ale NetBeans na to ani vôbec nepotrebuješ (hovorím vzhľadom na tvoje predpokladané vedomosti a schopnosti). Stačí ti k tomu obyčajný textový editor, ktorý ovláda základné funkcie pre programovanie nevyhnutné, ako je zvýrazňovanie syntaxe kódu či číslovanie riadkov (napríklad Notepad++ alebo Sublime Text, prípadne postačí aj PSPad, viac o editoroch sa dočítaš vo vlákne Jaký editor pre PHP?).

V JavaScripte sa nedá vytvoriť registrácia či prihlasovanie používateľov. Totižto aby si mohol používateľa zaregistrovať, musíš si informáciu o ňom a o jeho registrácii uložiť na svoj server, na čo sa JavaScript nedá použiť, pretože, ako už zmienil Radek9, programy napísané v tomto jazyku interpretuje/spúšťa až prehliadač po načítaní stránky zo servera.
Tiež zmienil, že na to potrebuješ serverový jazyk, ako je PHP, ASP.NET, Ruby, Python atď., ktorý by bežal na serveri po prijatí požiadavku, ale pred odoslaním výsledného (HTML) kódu klientovi do prehliadača. Skriptami v týchto serverových jazykoch potom môžeš zaistiť registráciu alebo mnoho iných rôznych vecí.

V odkázanom článku autor na registráciu a prihlasovanie používateľov používa serverový jazyk PHP (odkaz vedie na stránku oficiálnej dokumentácie), ale predpokladá aspoň základné znalosti tohto jazyka a práce s databázami, hlavne s MySQL v tomto jazyku (odkaz vedie na stránku s popisom syntaxe jazyka SQL pre databázový systém MySQL), a teda (aspoň základnú) znalosť jazyka SQL, ktorý vôbec nie je ťažky, dokonca je až prekvapivo jednoduchý (viď odkaz do dokumentácie MySQL a sem).

Ak si chceš teda urobiť registráciu, stačí sa buď naučiť týchto pár jednoduchých vecí (a takisto im treba aj porozumieť), alebo si spísať zákazku do kategórie Práce a zákazky, kde ti to každý okoloidúci za pár korún alebo referencie napíše, jelikož je to až príšerne ľahké.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: