Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Prajem pekný sviatočný deň,

chcel by som sa spýtať, aký je najlepší spôsob vloženia videa do stránky v HTML? Viem, že solídnou a jednoduchou alternatívou je nahrať ho na YouTube a nechať si generovať kód, ale chcel by som to skúsiť aj inak, ideálne by som sa chcel vyhnúť Flashu. Rozmýšľal som nad tagmi <video> <object> <embed>, ale neviem, aký je medzi nimi rozdiel, hlavne čo sa týka parametrov, spoľahlivosti a podpory. Budem vďačný za akýkoľvek tip.
Marschmallow
Profil
Já používám tagy <video> a jsem s nimi spokojen. Vkládám je takto:
<video controls="controls" autoplay="autoplay">
<source src="tve_video.mp4" type="video/mp4"></source></video>
Jen podotknu, že je dobré video převést do formátu .mp4 :)


Pokud nechceš, aby se ti video spouštělo, tak vymaž autoplay="autoplay".
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
<video>
Což ale funguje pouze v prohlížečích s podporou HTML5.

je dobré video převést do formátu .mp4
A do Ogg nebo WebM pro podporu i v Opeře.

Reaguji na lionela messiho:
Použil by jsem tag <video> s Flashovým fallbackem.
Chamurappi
Profil
Nejsem tady teď moc vybaven na testování, zajímalo by mě, jestli existuje nějaký prohlížeč, který podporuje <video> a zároveň nezvládne <embed>, kde src ukazuje přímo na videosoubor. Tzn. jestli není <video> pro běžné jednoduché přehrávání úplně zbytečné.


Reaguji na Fisira:
Což ale funguje pouze v prohlížečích s podporou HTML5.
Co to znamená? Části HTML 5 podporuje i Explorer 5, celé HTML 5 nepodporuje nikdo.
Podstatné je, že to nefunguje v prohlížečích neznajících <video>, což je nyní zejména Explorer verze 8 a starší.

A do Ogg nebo WebM pro podporu i v Opeře.
… a Firefoxu. Jen 62,5 % používaných Firefoxů si dokáže vytáhnout podporu pro MP4 ze systému, sám Firefox vestavěnou podporu pro tento formát nemá.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0