Autor Zpráva
zarkan
Profil
Zdravím,
chci se zeptat je nějak omezená velikost obsahu jedné stránky?
Nevím jak to vysvětlit, prostě na svým webu o jednom sportovním klubu si píšu každej týden zhodnocení zápasu a takový věci .. prostě každý týden přidám hned nahoru stránky k tomu starému zhruba tak jednu A5-6 textu, a tohle trvá už několik let .. je možný ze se mě už nezobrazí ty úplně první zprávy před x lety? Páč se to asi stalo, nevím jestli mám třeba někde chybu v kódu, že se mě to nezobrazuje nebo jestli je to teda nějak omezený. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Petr ZZZ
Profil
Jestli to chápu správně, tak máš jednu stránku, kterou pořád prodlužuješ.

Její velikost asi nějak omezená bude, ale jak, to netuším. Můžu ti ale říct, že to, jak to děláš, popírá zásadní zvyklosti a principy fungování internetu:

1. Na konkrétní adrese (URL) by pokud možno měl být pořád stejný obsah. Prohřešky proti této zásadě lze chápat snad jen u úvodních stránek zpravodajských serverů a různých jiných rozcestníků. Také vkládané reklamy na konkrétní stránce nebývají neměnné, tam to ale tolik nevadí, protože reklama obvykle nebývá vnímána (a zamýšlena) jako podstatná část obsahu.

2. Principem internetu je existence mnoha (textových) souborů, které jsou sice principiálně na sobě nezávislé, avšak mohou (a mají) být navzájem provázány pomocí odkazů.

Takže než hloubat nad technickým omezením velikosti stránky, věnoval bych na tvém místě každému tématu vlastní stránku a k tomu bych vyrobil rozcestník se seznamem těch stránek. Pokud by stránek bylo víc, mohl by i rozcestník být víceúrovňový – např. zápasy roku 2011, 2012, 2013.
Fisir
Profil
Reaguji na zarkana:
Technické omezení není žádné. Bohužel, prohlížeče mají tzv. timeout, který určuje čas, po kterém ukončí připojení. To je pro případ, že by server neodpovídal. Je tedy možné, že pokud je příliš velká, nestihne se celá odeslat dřív, než skončí timeout. Pokud je stránka ve formátu HTML, zkus si ji zkopírovat ze serveru (třeba přes FTP) na svůj disk a otevřít. Měla by se zobrazit celá.
jenikkozak
Profil
Fisir:
Bohužel, prohlížeče mají tzv. timeout, který určuje čas, po kterém ukončí připojení. To je pro případ, že by server neodpovídal. Je tedy možné, že pokud je příliš velká, nestihne se celá odeslat dřív, než skončí timeout.
Prohlížeč neukončí spojení jen proto, že se mu server snaží odeslat velkou stránku. Když se posílá HTML, je to pro server jednoduchý úkol a začne výsledek odesílat prakticky okamžitě.
I po dvaceti letech přidávání A5 českého textu v UTF-8, kde značky pro formátování zabírají 50 % zdroje, bude mít výsledný zdrojový kód pod 10 MB, to není zas tak šíleně moc. I kdyby ta stránka byla mnohem delší, prohlížeče by ji postupně stahovaly a vykreslovaly, dokud by ji buď celou nestáhly, nebo nevyčerpaly systémové prostředky a neskončily v potupném pádu. Nefungují ale tak, že by si řekly, že už ten zdroják stahují nějak moc dlouho, a tak si nejspíš nikdo nevšimne, když budou jeho části ignorovat.

zarkan:
Máš chybu v HTML. Nějaký element jsi zapomněl zavřít nebo jsi ho ukončil dříve, než jsi zamýšlel; možná máš chybu v zápisu některé značky. Hledat chybu ti může pomoci validátor.

Petr ZZZ:
popírá zásadní zvyklosti a principy fungování internetu:
1. Na konkrétní adrese (URL) by pokud možno měl být pořád stejný obsah. Prohřešky proti této zásadě lze chápat snad jen u úvodních stránek zpravodajských serverů a různých jiných rozcestníků.
Toto pravidlo je dost přitažené za vlasy. Při snaze ho dodržet by nesměly být žádné webové stránky (kromě uvedených výjimek) po nahrání na web aktualizovány nebo rozšiřovány. Zde na Diskusi by nám přežil jen ten zakládající příspěvek.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
„Při snaze ho dodržet by nesměly být žádné webové stránky (kromě uvedených výjimek) po nahrání na web aktualizovány nebo rozšiřovány. Zde na Diskusi by nám přežil jen ten zakládající příspěvek. “
Aktualizovat stránku ve smyslu opravy pravopisné, obsahové nebo jiné chyby je samozřejmě v pořádku, ale rozšiřovat ji tak, že původní verze odpovídá stále menší a menší části stránky, to nepovažuji za šťastnou volbu, mimo jiné proto, že autor stránky nikdy nemá úplný přehled o tom, v jakém kontextu na jeho stránku někdo někde v hlubinách internetu odkazuje, v jakém kontextu ji někdo třeba i mimo internet cituje nebo se k ní vyjadřuje atd... Diskusní fórum je samozřejmě výjimka, zarkan ale nic takového nezmiňuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0