Autor Zpráva
moskva
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se prostřednictvím tohoto příspěvku zeptat, zdali používáte některou technologii zmíněnou v titulku, případně, jestli nějakou upřednostňujete a jestli by jste mohli i napsat krátce proč. :)

Předem díky
Plaváček
Profil
moskva:

Dotaz je příliš obecný. Odpověď zní - ano, používáme je. Především proto, že pomocí nich můžeme částem dokumentu dodat sémantickou hodnotu způsobem, kterému porozumí roboti (nejen vyhledávače). Proč se ptáš?
moskva
Profil *
Plaváček: Ahoj. Začal jsem je taky používat. Ale veškerý dostupný materiál v češtině je poměrně staršího data, takže pokud se v těchto článcích porovnává nějaké pro a proti, tak mě tyto informace nepříjdou dostatečně relevantní.

Jednoduše, nerad bych používal nějakou technologii o které se třeba už teď v užších kruzích hovoří jako o "v budoucnu nepraktické."

Vím, že je těžko nějak předvídat, ale vsadil jsem na microdata, jelikož jsou součástí HTML5, takže mě příjdou dostatečně "čerstvá."

Ovšem jestli jsem dosatečně pochopil závěr tohoto článku http://talmer.cz/seo/16-microdata-microformats-rdfa-a-semanticky-web/ [/b]je v podstatě fuk, kterou z těch technologií si zvolím?

Díky za odpověď :)
Plaváček
Profil
moskva:

Pořád netuším, kde máš problém. Mikrodata i mikroformáty jsou široce podporovány a není důvod je v rozumné míře nevyužívat, když mohou pomoci.
moskva
Profil *
Plaváček: Asi se špatně vyjadřuji. Jde mi například o situaci, kdy bych chtěl zapsat telefonní číslo, tak to můžu udělat dvěma způsoby:

microdata:
<div id="contact" itemscope itemtype="http://schema.org/Organization">
  <p class="telephone" itemprop="telephone">+420 556 722 210</p>
</div>

microformáty:
<div class="vcard">
  <div class="tel">776 582 244</div>
</div>

Zajimalo by mě, který způsob se třeba preferuje více a proč. A nebo jestli je to úplně jedno. :)
Plaváček
Profil
moskva:

Aha, už asi chápu. Je to otázka volby. Mikroformát hCard (označený jako vCard) nabízí méně možností, než mikrodata založená na Schema.org. Záleží tedy na účelu a obecně říci, co je lepší, nelze.
moskva
Profil *
Plaváček: Rozumím. Díky za tvůj čas :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0