Autor Zpráva
Alex2
Profil *
Tabulky jsem dávno přestal používat a jak jsem zjistil, už jim nerozumím :(
Teď jsem se ale dostal do situace, kdy mi vzhledem ke grafice webu nic jiného nezbývá.

Mám jednoduchou tabulku typu:
<table>
  <tr>
    <td>Obsah horního levého sloupce</td>
    <td rowspan="2">Obsah pravého sloupce</td>
  </tr>
  <tr>
    <td>Obsah spodního levého sloupce</td>
  </tr>
</table>

Já teď potřebuji, aby se buňka "Obsah levého horního sloupce" zvětšovala a zmenšovala podle obsahu a buňka "Obsah spodního levého sloupce" se vertikálně roztáhla podle pravého sloupce (je v ní jenom grafická výplň, která má navazovat na spodek horní buňky a má být protažená až na spodní okraj stránky).

V Chrome mi funguje nastavení buňky "Obsah levého horního sloupce" na nějakou velmi malou hodnotu, třeba "<td height="2">", buňka se "smrskne" dle velikosti obsahu (ten je dynamický, pokaždé jiný) a spodní se roztáhne. V IE to ale nefunguje, explorer tvrdošijně roztahuje výšku horní buňky minimálně na 50% výšky pravého sloupce.

Jak jsem zjistil, problém je v tom, že pravý sloupec má také dynamický obsah (předem neznámý, ale v konkrétní situaci přesně daný). IE korektně rozděluje velikosti jenom v případě, že je tabulka definovaná jenom buňkami levého sloupce, ale jakmile se zadá velikost pravého sloupce, odmítá levou horní tabulku smrsknout na minimální možnou hodnotu a levou spodní roztáhnout.

Netušíte někdo co s tím?

Alex
peta
Profil
" odmítá levou horní tabulku smrsknout na minimální možnou hodnotu a levou spodní roztáhnout"
Ve tvem html kodu je jenom 1 tabulka. tim padem to nedava vubec smysl, o cem mluvis?

"Obsah levého horního sloupce"
To je naprosto jednoduche pojmenovani? Co treba A, B, C? :)
Jestli by treba nebyl lepsi obrazek?

"tvrdošijně roztahuje výšku horní buňky minimálně na 50% výšky pravého sloupce"
A to i s Table-layout ?
Vzdycky muzes udelat tabulku do tabulky.
<table>
  <tr><td>A</td><td>B</td></tr>
  <tr><td>C</td></tr>
</table>

<table>
  <tr><td>
    <table height=100%>
      <tr><td>A</td></tr>
      <tr><td>C</td></tr>
    </table>
  </td><td>B</td></tr>
</table>
Trejpa
Profil
Alex2:
Já teď potřebuji, aby se buňka "Obsah levého horního sloupce" zvětšovala a zmenšovala podle obsahu a buňka "Obsah spodního levého sloupce" se vertikálně roztáhla podle pravého sloupce (je v ní jenom grafická výplň, která má navazovat na spodek horní buňky a má být protažená až na spodní okraj stránky).
V tom případě to není na tabulku, ale na dva plovoucí bloky vedle sebe.

Je navazující pozadí pod levým sloupečkem tvořeno jen svislým pruhem (pruhy), nebo je ve svislém rozměru členité?
1) Zvětšíš element o jeho grafické zakončení a v rodičovském elementu necháš opakovat pozadí sloupce.
2) Doplníš předchozí o skript, který ti bude podle výšky sloupce buď posouvat s pozadím nebo zvyšovat sloupec na násobek výšky opakujícího se pozadí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0