Autor Zpráva
mato8555
Profil *
cest praci
mozne odoslat formular s predom vybranym suborom? mam formular a namiesto vybrania suboru ho rovno skript prilozi a odosle
potrebujem to na znovunacitanie nastaveni do kamery. formular send.html ktory obsahuje skript na odosielanie settings.bin do 192.168.1.50/restore.cgi. problem je v tom ze musim rucne vybrat subor settings.bin a potom stlacit odoslat.
janbarasek
Profil
mato8555:
Na webu jsem našel něco jako tohle:
<form name="foo" method="post" enctype="multipart/form-data">
    <input type="file" value="c:/passwords.txt">
</form>
<script>document.foo.submit();</script>

Vypadá to, že by to mohlo umět vybrat a rovnou poslat, ale:

- Být tvůj návštěvník, tak mi vadí, že bez mého vědomí odesíláš nějaký soubor
- Žere to zbytečně upload (a na 3G s mobilním připojením obzvlášť)
- Klidně bych se nebál říct, že to je vykrádání dat z uživatelova disku (protože o tom nemusí vědět)

Určitě tam dej velkou informaci, že se soubor odeslal automaticky a dej možnost odesílání propřístě vypnout.
juriad
Profil
janbarasek:
Toto bude fungovat jen v Internet Exploreru s bezpečností nastavenou šíleně nízko. V praxi nepotkáš nikoho, komu by to fungovalo.
janbarasek
Profil
juriad:
V praxi nepotkáš nikoho, komu by to fungovalo.
To je dobře, bezpečnost bude zachována.

Možná by to mohlo jít JavaScriptem a určitě pomocí Flashe (ale tomu bych se vyhnul, pokud to jde).
Jan Tvrdík
Profil
janbarasek:
Možná by to mohlo jít JavaScriptem a určitě pomocí Flashe
Pevně věřím, že ani JS ani pomocí flashe to nepůjde. Jednalo by se o šílenou bezpečnostní díru.
mato8555
Profil *
nepojde to na web. riesim automaticke obnovenie nastaveni mojej ipkamery ktorej casto pada nastavenie. potrebujem automaticky upload cez web cez cgi a bin.
mato8555
Profil *
skusal som tento skript ale stale to cykluje
weroro
Profil
mato8555:
Ak máš záujem viem ti naprogramovať desktopovú aplikáciu na mieru, ktorá ti to bude obsluhovať, poprípade bude aj sama kontrolovať dostupnosť tej IP kamery. Napíš mi na info@weroro.sk budeš to mať zadarmo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0