Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Chcem sa spýtať, či je možné ukončovať tág </div> s tým, že by som mu napísal atribút triedu, resp. id.

čiže napr
<div id="nuda">
BLABLA
</div id="nuda">

Ide o to, že ku koncu stránky, kde sa uzatvárajú všetky tágy je das 10 razy za sebou </div></div></div>... a ja idem ošalieť, keď neviem, ktorý div čo uzatvára.
juriad
Profil
Ne, můžeš ale použít komentář:
<div id="nuda">
BLABLA
</div> <!-- #nuda -->
jefitto44
Profil
To mi je jasné, chcel som si zmenšiť námahu :)

Každopádne diky
Bubák
Profil
Pomáhá odsazování a vhodný editor nebo IDE.
Možné to je, prohlížeče to zbaští, HTML specifikace to, pokud vím, nedovoluje a HTML validátor bude řvát. Korektně třebas takto:
<div id="nuda">
BLABLA
</div><!-- konec  id="nuda" -->
jefitto44
Profil
Bubák a nejaký vhodný editor pre ubuntu?

Ja som klasik, robím priamo vo webftp, nechce sa mi to potom uploadovať furt. Nevýhodou je to, že nemáš potom zálohu, ak by niečo...
juriad
Profil
jefitto44:
Máš tu o tum celou kategorii Software na tvorbu webu. Projdi si jednotlivá vlákna. Třeba tě nějaký zaujme.
jefitto44
Profil
Neexistuje nejaký on-line editor? Predstavoval by som si to takto... som na nete klasika. Zapnem webftp, otvorím napr. index.php a chrome automaticky rozpozná, že idem písať, spustí mi doplnok a píšem. Existuje také niečo?
juriad
Profil
jefitto44:
Uvědomuješ si, že toto ti bude fungovat jen dokud budeš používat jen HTML. Jestli začneš s PHP a aplikace se ti nutně rozleze do desítek souborů, budeš v koncích. Není tedy perspektivní tvůj aktuální způsob vývoje. Pokud navíc něco zkazíš, nezbývá ti nic jiného než po paměti obnovit původní verzi.
jefitto44
Profil
To je pravda, teraz používam iba php include a iné primitivizmi. Ale rozhodne máš pravdu. Našťastie nautilus umožňuje priamo pripojiť externy ftp, takže to budem asi aktívne využívať. Aj tak však najprv si musím tie súbory napísať na ploche, až potom ich upnuť na ftp nie?
juriad
Profil
Ano, je však vhodné mít lokálně testovací server, na kterém si změnu napřed vyzkoušíš (v tvém případě třeba komplikovanější změnu CSS).
Zároveň všechny soubory projektu si verzovat, s gitem je to hračka.
A na závěr si napsat skript, který nakopíruje na ostrý server všechny soubory, které se od posledně změnily.

Tyto tři kroky ti zajistí, že budeš mít vždy u sebe verzovanou zálohu celého projektu.
To se může hodit třeba pokud chceš vyvíjet offline (ve vlaku, na chatě atp.).
Na server se dostane jen verze, kterou jsi otestoval; a vždy všechny změny, ne že na něco zapomeneš.
janbarasek
Profil
jefitto44:
a ja idem ošalieť, keď neviem, ktorý div čo uzatvára.
To se dá částečně zjistit ve validátoru, který ti řekne, kolik jich ještě chybí ukončit a kde.

Bubák a nejaký vhodný editor pre ubuntu?
Já osobně používám Ubuntu jako jediný operační systém a osvědčil se mi program BlueFish. Profesionálové možná budou protestovat, nicméně mi ten program stačil i na pokročilejší práci a tvořím v něm i profesionální weby na zakázku, takže není zas tak špatný. Obsahuje i systém na rychlou správu a přepínání souborů, takže se v něm dá dobře pracovat i s rozsáhlou aplikací.

Ja som klasik, robím priamo vo webftp, nechce sa mi to potom uploadovať furt.
Ach jo! Nainstaluj si lokální server a nemusíš nic uploadovat. V Ubuntu je to úplně jednoduché. Otevři terminál a napiš jen příkaz a pak si vše "naklikáš":
sudo tasksel

juriad:
Zároveň všechny soubory projektu si verzovat, s gitem je to hračka.
Psal, že má problémy používat editor, natož toto. Možná pro něj bude nejlepší použít program UbuntuOne, který je integrovaný přímo v systému a umí také snadno verzovat a zálohovat soubory na vzdálené servery. Sám ten program používám (5GB je zdarma a pak se dá za dobré peníze přikoupit hromada prostoru).
mirma
Profil
Já osobně používám Notepad++, který párové tagy na kliknutí označuje. Myslím, že je to, co jefitto44 potřebuje.
Ide o to, že ku koncu stránky, kde sa uzatvárajú všetky tágy je das 10 razy za sebou </div></div></div>... a ja idem ošalieť, keď neviem, ktorý div čo uzatvára.
jefitto44
Profil
janbarasek:
sudo tasksel
Command not found
juriad
Profil
https://help.ubuntu.com/community/Tasksel

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0