Autor Zpráva
Pan_tec
Profil *
Ahoj, pokouším se vytvořit jednoduché stránky v PSpadu a když zvolím formát CP1250, tak se mi odstraní háčky nad č, ř, ž. Když PSpad po výběru CP1250 uložím a zavřu, pak znovu načtu, jsou znaky bez háčku (sami se přepíšou). Nevíte prosím někdo proč? Moc díky.
Fisir
Profil
Reaguji na Pana_tece:
Pravděpodobně to kódování nepodporuje českou diakritiku. Použij nějaké normální, nejlépe UTF-8.
Pan_tec
Profil *
A je nějaký způsob, jak převést soubor .sql, ktetrý má české znaky na znaky utf8?
Fisir
Profil
Reaguji na Pana_tece:
Aha. Prostě ten soubor otevři rovnou v kódování UTF-8.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Kódování windows-1250 (aka codepage 1250, CP1250) samozřejmě českou diakritiku podporuje.
Pan_tec
Profil *
Mám v databázi, kterou jsem přebral české znaky. Mám je tam tedy nechat a prohnat to přes meta UTF?
_es
Profil
Pan_tec:
Naštuduj si nejaké základy o znakových sadách a kódovaniach, napr. Čeština / cestina, Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Jaké kódování použít pro pro stránku anebo pro ukládání do databáze?.
Pan_tec
Profil *
Ana a to konvertování mělo údajně udělat sama databáze při vkládání souboru .sql, ale neudělala.
peta
Profil
Pan_tec:
"ale neudělala" Tak ho zmen pres SET NAMES.

Ten problem musis popisovat presne. Mas soubor, ktery, kdyz otevres, treba v prohlizeci, zmenis kodovani stranky na 1250, tak se zobrazi spravne diakritika, ju? Mas db, treba mysql, verzi jakou? Mas v ni tabulku se strukturou jakou? (idealne kliknout v phpmyadminovi db>tabulka>export> [x] pouze strukturu).
Pomoci SET NAMES zmenis default pripojeni k db, ktere muze byt UTF8 na 1250, a on to pak spravne ulozi do db. Viz ty odkazy od _es, treba ten posledni.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0