Autor Zpráva
s.pen
Profil
Zdravím

prosím o pomoc. Jde nějak udělat, aby jsem umístil na svojí stránku kód jiné stránky a ta tam normálně fungovala?
Resp. měním webovky a nechci předělávat do nové podoby starší shop na Presta a místo toho bych ho zjednodušil a nastrčil na webovky. Tudíž by měl Presta hlavičku webovek. Jsem prostě líný měnit grafiku na Presta a radši bych to nějak skloubil do nových stránek.
Je něco takového možné?
peta
Profil
Rámy
Marschmallow
Profil
s.pen:
PHP - funkce include:
<?php include "stranka.php" ?>
s.pen
Profil
A jak by tedy ten html zápis měl vypadat. Furt to nejde :-(
Struktura je hlavní www.stranky.cz a shop www.stranky.cz/shop/index.php
Marschmallow
Profil
s.pen:
1.) Zkopíruj si z Prestashopu tu hlavičku a vlož jí třeba do souboru hlavicka.html - ten soubor ulož do stejného adresáře jako je prestashop
2.) Do hlavního souboru Tvých stránek (www.stranky.cz/index.html) vlož tento kód: <iframe src="shop/hlavicka.html"></iframe>
3.) Musíš si správně zvolit cestu k souborům, aby to fungovalo.

Pokud je v hlavičce PHP, tak musíš nazvat soubor hlavicka.php, to hlavicka si třeba uprav a pak taky ten index.html na index.php :)
jenikkozak
Profil
s.pen:
Jsem prostě líný měnit grafiku na Presta a radši bych to nějak skloubil do nových stránek.
Než vymýšlet podobné blbosti, raději si najdi nějakou motivační literaturu, jak se zbavit lenosti.
peta
Profil
Marschmallow: Proc mu radis include? To vklada text do stranky. Ale kdyz tam bude mit odkazy, tak jim to nezmeni url, coz je spatne.
s.pen
Profil
Tak jsem to tam dal přes iframes, ale furt nevím, jak nastavit, aby se mi stránka zobrazovala v celé šíři a neusekávala okraje, aniž bych musel použít posuvník...
jenikkozak
Profil
To takto obecně nevím. A pak taky třeba nevím, jak vysvětlit zákazníkům, že pokud chtějí známé odkázat na nějaký produkt v e-shopu nebo si uložit stránku do oblíbených, mají si URL vylovit ve zdrojovém kódu. Postupně narazíš na další problémy.
peta
Profil
s.pen: Javascriptem (coz ne vzdy funguje) a nebo si nastavit rozmery vetsi nez nejvetsi stranka. Nemuzes ale cekat zazraky od nouzoveho reseni :) Navic, kdybys od zacatku pouzil frameset a ne iframe, tak bys s natahovanim takove problemy nemel.
lionel messi
Profil
peta:
Ešte stále nechápeš, že aj rámy (to jest i tebou vyzdvihovaný frameset) proste majú kopec problémov? Prečítaj si text, na kt. odkázal [#9] jenikkozak.
s.pen
Profil
Což o to. Nevýhody jsou na můj záměr snesitelné, ale teď potřebuji ještě jednu radu. Při kliknutí na nějaký odkaz ve iframe se nestane že by se při načtení nové stránky celé stránka najela nahoru, ale zůstává staticky na jednom místě a já vždy musím znovu rolovat nahoru. Toto lze přeci nějak vyřešit ne? Děkuji

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0