Autor Zpráva
divady
Profil
dobrý den, potřeboval bych poradit
potřebuji udělat kolmé písmo aby se četlo ze spodu nahoru. tudíš aby jste ho přečetli sklonili by jste hlavu k levému rameni.
zkoušel jsem to udělat pomocí
transform: rotate(270deg) ;
-webkit-transform: rotate(270deg) ;
-moz-transform: rotate(270deg) ;
-o-transform: rotate(270deg) ;
-ms-transform: rotate(270deg) ;
v seznamu to funguje ale v gmailu ne. to je pořád rovné.
prosím pomozte
Stalker
Profil
A v outlooku ti to nebude fungovat vůbec. Co to udělat obrázkem?
divady
Profil
no právě mi to nefunguje v outloku a v gmailu,
něni ještě nějakej tag jakto otočit jako např třeba pomocí filtru v css ale to taky nefungovalo
Tomáš123
Profil
divady:
Writing-mode
CZghost
Profil
Tomáš123:
On to chce na druhou stranu, odzdola nahoru.

divady:
Gmail má stejně jako Outlok omezené použití CSS, tam ti podobné legrácky fungovat nebudou. Můžeš si napsat text a vygenerovat ho jako obrázek pomocí PHP (jak se to dělá, to už si budeš muset vygooglit). Vygenerovaný obrázek bude průhledný formátu PNG a text v něm obsažený bude už otočený, jak potřebuješ. Kdyžtak se podívej na toto:
Výsledky hledání „Generování obrázku pomocí PHP“ v Googlu:
 1 • Diskuse: generovaní obrázku pomocí PHP
 2 • PHP - práce se soubory - Tvorba webu
 3 • PHP skript pro generování galerie obrázků 1. | Interval.cz
 4 • Generování obrázku z HTML v PHP - Webtrh
 5 • PHP -- nejen dynamicky generované stránky
 6 • Dynamicky generované interaktivní grafy na vašem webu ...
 7 • PHP triky - Vytvoření administračního rozhraní v PHP
 8 • MRKEV.NET Miniatury fotek pomocí PHP
Tomáš123
Profil
CZghost:
On to chce na druhou stranu, odzdola nahoru.
Je tam aj taký spôsob
divady
Profil
Tomáš123:
je takový zpusob, použije se writing-mode: tb-rl; filter: flipv() fliph(); a otočíse to. ale ten to zpusob vubec nefunguje.
CZghost:
i v trěch omezených vlastnostech css se to nedá nějak otočit, bez PHP?
CZghost
Profil
divady:
i v trěch omezených vlastnostech css se to nedá nějak otočit, bez PHP?
Sice jsem nezkoušel formátování tohoto typu, ani na to nemám nějak náladu, ale nic podobného tam fungovat nebude. To PHP jsem myslel spíš nadoma (stáhni si nějaký free virtuální server, nejlepší je EasyPHP DevServer), kde si uděláš formulář, kam zadáš text, na základě délky vypočteš rozměry obrázku, vložíš text v požadované poloze a uložíš na disk (nejlépe si vygeneruj nějaký generický název souboru založený na textu, který jsi napsal, tzn. když napíše třeba "Kolemjdoucí šlápnul do bahna", tak to uložíš jako "kolemjdouci-slapnul-do-bahna.png" (prosím nehodnotit, uvádím jako příklad), asi nejlépe pomocí funkce str_replace(), kde vymažeš diakritiku (nahradíš je základními písmeny) a mezery vyměníš za pomlčky).

Generování obrázku jak potřebuješ jsem našel zde: http://www.php.net/manual/en/function.imagestringup.php

Ten str_replace bych řešil pomocí array:
<?php
$diakritika_pred = array(
  'ě', 'š', 'č', 'ř', 'ž', 'ý', 'á', 'í', 'é', 'ó', 'ú', 'ů', 'ň',
  'Ě', 'Š', 'Č', 'Ř', 'Ž', 'Ý', 'Á', 'Í', 'É', 'Ó', 'Ú', 'Ů', 'Ň', ' ',
);
$diakritika_po = array(
  'e', 's', 'c', 'r', 'z', 'y', 'a', 'i', 'e', 'o', 'u', 'u', 'n',
  'E', 'S', 'C', 'R', 'Z', 'Y', 'A', 'I', 'E', 'O', 'U', 'U', 'N', '-',
);
$nazev = str_replace($text, $diakritika_pred, $diakritika_po);
?>
Tento kód zamozřejmě předpokládá již existující proměnnou $text, do které se načte hodnota z formuláře (nejlépe pomocí GET -> $_GET['text'])
Stalker
Profil
Pokud chceš podporu všech nejpoužívanějších emailových klientů, tak to udělej přes obrázek a neřeš neřešitelné :)
CZghost
Profil
divady:
Jinak, nejednodušší způsob, jak vytvořit obrázek je použít nějaký obrázkový editor :-) (nejčastěji Photoshop)

Vytváření obrázků pomocí PHP se hodí spíše na grafy nebo captcha.
divady
Profil
CZghost:
děkuji za rady. vytvořil jsem normalně obrazek v obrázkovým editoru.
ale ještě jsem se chtěl zeptat napíší do html jako text www.facebook.com/Mojepsychologie
ale v emailu se mi to udělá jako odkaz a hned se mi to podtrhne a zmodrá.
ale já bych to potřeboval jako normální text. takže písmo černé a bez podtržení.
zkoušel jsem to řešit text-decoration:none ale nic se nestalo. nevíte jak na to? budu rád za pomoc
Medvídek
Profil
divady:
Toto bude plně v režii klientů, jelikož to samé dělají i když je email jako plaintext.
Stalker
Profil
[#11] divady
Nemůžeš poslat odkaz na živou ukázku? Když hodíš tomu prvku inlinový zápis stylu text-decoration: none; color: #000; mělo by to fungovat

Jen pro upřesnění, řešíš emailový newsletter, jo?
divady
Profil
Stalker:
bavíme se newsletteru. mám to normáně v atributu <p style="padding:0px 0 0 0px; font-size:16px; color black; text-decoration: none; ">
ale i tak se to zbarví a podtrhne jako odkaz
ukázku mně nenapádájak jsem dát
Stalker
Profil
divady:
Hoď "text-decoration" a "color" přímo na element <a>
Tomáš123
Profil
divady:
ukázku mně nenapádájak jsem dát
Použi: http://kod.djpw.cz/
divady
Profil
tady posílám odkaz s ukázkou
všechno jsem to dělal do tabulky http://kod.djpw.cz/qxcb
divady
Profil
Medvídek:
a potřeboval bych to udělat bez režii nějakého klientu
Stalker
Profil
[#17] divady
Já teda moc nechápu co chceš, z tvých vyjadřovacích schopností to lze těžko poznat. Když chceš dělat odkaz, obal ho elementem "a", nikoli "spanem".Element "a" si poté nastyluj, jak chceš.
Ukázka kódu: http://kod.djpw.cz/uxcb
divady
Profil
Stalker:
je to html email, spam jsem tam mel jen kvuli tomu písmu, když jsem to dělal v PSPadu, ale jak mile jsem to odeslal emailový klient udělal z textu www.facebook.com/Mojepsychologie automaticky odkaz. a nešlo mi se zbavit to ho podtržení a barvy, ted jsem tam přidal ještě tak <a> a do něj styly color a text decoration, funguje to v klientech na pul, třeba u klienta od seznamu odkaz zbarví na černo ale podržení zůstane, u gmailu, podtržení zmizí ale zase barva zůstane modra, v outloku je to v pořádku.
tak nevím čím to muže být
Stalker
Profil
[#20] divady
nastav text-decoration none i nadrazenemu elementu <p>, to by mělo pomoct.
Chamurappi
Profil
Reaguji na divadyho:
Takže ty chceš, aby to (prokliknutelný) odkaz byl, ale aby jako odkaz nevypadal? Můžu se zeptat proč?
divady
Profil
Chamurappi:
protože to dělám podle předlohy od grafika a tam to jako odkaz nevypadá. tak proto. Záležet to pouze jen na mně tak bych ho tam nechal.
nemusí to ani být prokliknutelné. POuze aby to vypadalo jako normální text

Stalker:
to jsem zkoušel taky nepomiohlo. ale nechápu proč to třeba u outloku už ukazu je správně, a u gmailu bez potržítka a u seznamu zase černě a s potřžítkem,
juriad
Profil
divady:
Smiř se s tím, že každý e-mailový klient pro pohodlí uživatelů záměrně podporuje jen určitou část CSS.
Odkazy vždy byly podtržené a modré, proč by se někdo v e-mailu měl snažit mást uživatele tím, že je bude definovat jinak?

Pro prostředí e-mailu platí jiná pravidla než pro webové stránky. V připadě spamu se spammer po kliknutí uživatele na něco-co-vůbec-nevypadá-jako-odkaz-ale-chová-se-to-tak dozvěděl, že e-mailová schránka existuje, jaký prohlížeč uživatel používá a nějaké další informace.
Joker
Profil
divady:
Krom výše uvedeného je ještě dobré vzít v úvahu, že některé e-mailové klienty budou CSS a externí obrázky vesele ignorovat a zprávu zobrazí jako text bez obrázků.
Takže aby to i v tom případě nějak vypadalo.
To jen na okraj při vzpomínce na všechny ty newslettery tvořené jedním či několika prázdnými rámečky, do kterých se nenačetly externí obrázky.

(K případné poznámce, že jsme v 21. století a proč by se někdo připravoval o moderní technologie, viz [#23] a snaha vyrábět nerozeznatelné odkazy, viz sledovací obrázky a podobně. Krom toho absence „moderních technologií“ vadí skoro výhradně reklamním e-mailům, bez kterých se docela dobře obejdu.)
divady
Profil
juriad:
dobře děkuji mockrát za pomoc, nechám to jako odkaz.

MOc krát děkuji všem za rady, moc jste mi pomohly.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0