Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj,
chtěl bych vytvořit select, který bude mít obsah zarovnaný na pravo. Ideálně pomocí čistého HTML nebo CSS.

Vůbec nevím jak na to, zkoušel jsem něco jako:
<select style="text-align: right;">
<option>...</option>
</select>

Jde mi o to, že bych rád vytvořil ve svém vyhledávači pole pro dotaz, kde půjde snadno vybrat kategorie, která bude umístěna napravo od dotazu (kvůli přehlednosti). Výběr kategorie selectem je poměrně dobré řešení (aspoň myslím), protože vyhledávač se do kategorie většinou trefí, ale i přesto je potřeba občas kategorii ručně změnit a hledat znovu.

Příklad:


Všechny názvy udělat stejně dlouhé není možné, protože katagorií existuje několik desítek a jejich vypsání k výsledkům hledání zabíralo prostor. Chci mít co nejvíce volných pixelů pro obsah. :)
Fisir
Profil
Reaguji na janbaraska:
Asi jedině za pomoci direction: rtl; (živá ukázka).
janbarasek
Profil
Fisir:
Díky, ale řeší to můj problém jen částečně. V Chromu mi to hází otvírací šipku nalevo, což není úplně chtěný efekt:
Fisir
Profil
Reaguji na janbaraska:
To se děje všude. Stylování formulářů je poněkud omezené, lépe to asi nepůjde. Jedině, že bys čistý select nahradil nějakým JavaScriptovým řešením.

Případně tu šipku zrušit a nějak dostylovat na pravou stranu. (Ale osobně si nemyslím, že to takhle vypadá nějak hnusně.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0