Autor Zpráva
Kahan
Profil
Chci mít button nepodbarvený, tzn. aby jeho podbarvení bylo shodné s podbarvením stránky ( v mém případě je tam jpg obrázek), ale při vymazání podbarvení buttonu mi to furt háže defaultní šedou barvu, jde to tedy nějak změnit ?
janbarasek
Profil
Kahan:
Můžeš mu do CSS stylu nastavit poloprůhlednost, třeba takto:

button { background-color: rgba(70,70,70,0.5); }

První 3 čísla je hodnota barvy v RGB, poslední číslo je průhlednost. Prozkoušej si různé hodnoty a uvidíš, která je nejlepší.
Kahan
Profil
janbarasek:
Díky to mě vubec nenapadlo, a ještě, jak jde zajistit aby při stlačeném buttonu zůstal daný styl, aby bylo patrné jaký button je stlačený na dané stránce.
janbarasek
Profil
Kahan:
Moc nechápu, jak to myslíš. Toto se dá udělat JavaScriptem a tomu moc nerozumím.
Možná chceš něco jako:
<a href="#" onclick="document.getElementById('nazev').style.display = 'block'; return(false);"><input type="button" value="tlačítko"></a>

<div id="nazev" style="display: none;">
   Co se má zobrazit po stisku.
</div>
Kahan
Profil
janbarasek:
Myslím to tak, že když najedu na button, tak se mi dejme tomu podbarví červeně, když stisknu přeskočím na danou stránku, a jde mi o to aby ten button zůstal nadále červený, jakožto ukazatel na jaké stránce právě jsem.
janbarasek
Profil
Kahan:
Tak to ho buď musíš na každé stránce podbarvit ručně (pokud se jedná o čisté HTML), nebo ho podbarvovat automaticky (pokud jde o PHP).
Pro podbarvení stačí místo poloprůhlednosti vykreslit barvu:
background-color: red;
Trejpa
Profil
Kahan:
stisknu přeskočím na danou stránku, a jde mi o to aby ten button zůstal nadále červený
Musíš upravit HTML kód. Konkrétní položce v menu přidáš třídu nebo ID, na každé stránce to bude pochopitelně u jiné. V HTML to na každé stránce upravíš ručně, při zpracování stránek na serveru (třeba v PHP) lze přiřazení třídy podle aktuální stránky zautomatizovat. Obarvení třídy nebo ID provedeš ve stylech.

Styly pod myší pak nastavíš pseudotřídě :hover.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0