Autor Zpráva
ayanne
Profil
Zdravím,
potřebovala bych pomoct s tvorbou webových stránek. Problém asi takový:
Jak mám vložit do obrázku text jinak, než v grafickém programu? Je nějaký způsob? Zkoušela jsem to přes atribut <SPAN>, jenže když se zmenší velikost okna, text se zobrazí jinde. Poloha je udána v Pixelech a mám pocit, že v procentech je problém stejný. Dá se přes jiný tag dát text do obrázku? Nebo to mám udělat v grafickém programu, přestože v HTML by mi to bylo příjemnější?
juriad
Profil
Nedávno se tu ptal někdo na to samé: Popis v obrázku

Ukaž, co jsi zkoušela, třeba je nutná jen drobná změna.
ayanne
Profil
<SPAN style="position: absolute; top: 180px; left: 180px"><FONT color="white">text</FONT></SPAN>
<SPAN style="position: absolute; top: 220px; left: 100px"><FONT color="black">text</FONT></SPAN>
<SPAN style="position: absolute; top: 310px; left: 200px"><FONT color="black">text</FONT></SPAN>
<SPAN style="position: absolute; top: 330px; left: 110px"><FONT color="white">text</FONT></SPAN>
<SPAN style="position: absolute; top: 410px; left: 250px"><FONT color="black">text</FONT></SPAN>
<SPAN style="position: absolute; top: 370px; left: 55px"><FONT color="black">text</FONT></SPAN>

Konkrétně jde o popisek mapy, kde jsou barevně regiony. Jenže jakmile upravím velikost okna, celé se to rozjede do všech stran. :/
juriad
Profil
Chceš tedy něco takového?
Klikni na zobrazit zdroj v rohu mapičky.


Nějak nechápu, jak se to může rozhodit. Ty popisky přece zůstanou přesně na stejném místě.
ayanne
Profil
juriad:
Rozhazuje se to především proto, že nad obrázkem je text, který se změněním velikosti textu posune o několik řádků dolů. Takže zkusím, jestli to bude jiné s tímhle "stylem".
juriad
Profil
Nejlépe dodej odkaz na stránku, kde se chyba projevuje.
Řešením nejspíš bude obalení obrázku do divu s position: relative; to zajistí, že se pozice bodů bude počítat od levého horního rohu obrázku, nikoli stránky.
<div style="position: relative">
  <sem dáš obrázek>
  <sem dáš ty spany>
</div>
ayanne
Profil
Stránku zatím nemám zveřejněnou, každopádně DIV funguje, takže díky moc. Kdyby něco, asi se ozvu, ale ušetřil jsi mi spoustu práce a "trápení". :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0