Autor Zpráva
radekt
Dobrý den,
v kódu html jsem použil symbol pro menu v mobilních zařízeních (tři pruhy nad sebou) - ☰. Na pc prohlížečích (MSIE 11 a Chrome 35) se zobrazuje tak, jak má, ale na mobilu s Androidem 4.1.2. se místo něj zobrazí obdélník. Samozřejmě lze to řešit obrázkem, ale stejně by mě zajímalo, jak to vyřešit pomocí symbolu. Nevíte někdo?
Děkuji
_es
radekt [#1]:
Originálny význam toho znaku je „trigram pre nebo“, nie „symbol pre menu v mobilných zariadeniach“ Skús použiť iný font, použitý font nemusí podporovať ten znak. Alebo použi iný znak, podobný je medzi matematickými symbolmi: . Ten má asi lepšiu podporu vo fontoch.
joe
Raději používám tři elementy, díky tomu lze udělat z "ikonky" pro menu příjemnou animací křížek a naopak.
radekt
Dal jsem tam přes CSS content: "\2261"; a zobrazuje se to již dobře. Pokud by se na stránky mohl někdo podívat z mobilu s jinou verzí Androidu nebo s jiným OS (Elefant - pozor, není to nic živého, ale testovací web), jestli se to zobrazuje dobře, byl bych rád.

Joe, to by mě moc zajímalo - jak děláš z ikonky pro menu křížek?
CZghost
radekt:
Potrvzeno, Android verze 4.3:
joe
Nějak podobně, tady používají :before a :after, je možné použít samostatné elementy.
CZghost
joe:
Netušil jsem, že se tomu říká „hamburger“ :D Musím uznat, že se jedná o povedenou animaci :)
Chamurappi
Reaguji na radekta:
Proč vůbec chceš používat tento symbol? Máš tam přeci spoustu místa na mnohem jasnější nápis „Menu“…
CZghost
Chamurappi:
Taky jsem si říkal, proč je to takhle. Když už chtěl používat tenhle symbol, mohl někam umístit čtvercové tlačítko, které vyvolává menu třeba překrývající celou stránku. Tady by se opravdu hodil nápis Menu, nebo klidně kombinace, nápis s ilustrací hambáče :)
radekt
CZghost: děkuji za otestování. Snažím se o řešení, které by fungovalo i bez JavaScriptu. O nápisu "Menu" místo piktogramu ještě popřemýšlím. Díky všem za podněty.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: