Autor Zpráva
quatzael
Profil
Je ok udělat něco takového?

<div>
<tr> .. </tr>
<tr> .. </tr>
<tr> .. </tr>
</div>

Jde mi o to, že bych chtěl ty řádky v divu vysouvat a zasouvat pomocí jQuery (slideDown/slideUp), a takhle přes ten div se mi to zdá nejproveditelnější.

Jen mě zajímá jestli je to v souladu s "pravidly" a jestli se na to můžu spolehnout, že to bude fungovat.
jefitto44
Profil
Môžeš priamo každej tr dať nejaké id="" a ovládať to tak... a ak chceš vysunuť všetky tri riadky naraz, musia mať rovnaké ID
quatzael
Profil
jefitto44:
To mi moc nepřipadá jako elegantní řešení dávat více elementům stejnej id.. Proč bych tam neměl použít class místo toho například?

Ty řádky jsou ale pod sebou. Takže, když to udělám takhle, tak ten efekt bude, že v půlce animace uvidím půlku z každýho vysouvanýho řádku.
Ale já chci, aby se to tvářilo jako klasickej slideDown. Tzn. když tam budu mít dva řádky pod sebou, tak aby v půlce animace byl zobrazen pouze jeden.
juriad
Profil
quatzael:
Můžeš ty řádky obalit do tbody.
quatzael
Profil
juriad:
A jde mít v jednom tbody další tbody?

Já bych to do sebe nedával, ale mám dojem, že to automaticky dělají prohlížeče. V nástrojích pro vývojáře mám v kódu automaticky všechny řádky v tabulce zabalený v tbody.
juriad
Profil
Aha tak to nefunguje. Musíš obalit obsah každé buňky divem, který budeš animovat.
http://stackoverflow.com/questions/467336/jquery-how-to-use-slidedown-or-show-function-on-a-table-row
Ukázka, že to nefunguje: http://kod.djpw.cz/ubeb
jefitto44
Profil
quatzael:
To mi moc nepřipadá jako elegantní řešení dávat více elementům stejnej id

Nj, môže to zrobiť aj podľa classy, alebo name
anonymníí
Profil *
quatzael:
Je ok udělat něco takového?
Ne. Řádky tabulky (tr, table row) patří jen a pouze do tabulky, mohou být pouze přímými potomky <thead>, <tbody> nebo <tfoot>. Zápis s divem není povolen.
quatzael
Profil
anonymníí:
No já jsem to teď zkoušel s tím divem a nefunguje mi to. Asi mám starou verzi jQuery.. Tak to bohužel budu muset udělat jen jako show/hide, když není jiný řešení..
anonymníí
Profil *
quatzael:
Tohle není verzí jQuery, ale prosté HTML. Řádek tabulky nemůže být mimo tabulku, protože to je řádek tabulky.

Bď místo divu použij tabulku (nebo <t*> v tabulce), nebo použij místo řádků tabulky něco jiného, netabulkového. Třeba divy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
jestli se na to můžu spolehnout, že to bude fungovat
Moc bych tomu nevěřil.

Pokud se mají řádky rozbalit na spodku tabulky, můžeš celou tabulku obalit do něčeho, co ji ořízne, a to pak plynule roztáhnout.
quatzael
Profil
anonymníí:
jenže na to <t*> zase nefunguje slideDown/slideUp..
Tomáš123
Profil
quatzael:
jenže na to <t*> zase nefunguje slideDown/slideUp..
A nefungovalo by to s použitím neusporiadaného zoznamu? Navrhujem a pýtam sa zároveň.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0