Autor Zpráva
xlifer
Profil
Na této stránce je seznam Bloky. Chápu správně, že to jsu všechny přirozeně blokové prvky (tagy) HTML ? A všechny ostatní, co tam nejsou uvedené, jsou řádkové? A co seznam a tabulky, to patří do jaké skupiny, když za sebou zalamují řádek? Chápu, že je to asi dost lama dotaz, ale chtěl bych v tom mít jasno na 100%.

Taky z důvodu informace na této stránce (display inline-block):

"V Internet Exploreru 6 je nepříjemný bug: display: inline-block v něm funguje jenom u těch tagů, které jsou přirozeně řádkové. Například span, b atd. Vlastnost inline-block naopak nejde v IE 6 nastavit u tagů, které jsou přirozeně blokové (p, div, h3 apod.). Přitom zrovna u nich by to byla ta pravá švanda."

Existuje nějaký kompletní a ucelený seznam všech HTML značek se specifikací a jejich vlastnostmi?
Joker
Profil
xlifer:
Chápu správně, že to jsu všechny přirozeně blokové prvky (tagy) HTML ? A všechny ostatní, co tam nejsou uvedené, jsou řádkové?
Ne.
Jednak to nejsou všechny a jednak ne všechny „neblokové“ prvky jsou řádkové. Například ty, které se nezobrazují vůbec (<meta>, <script> atd.) nebo třeba tabulky (tr, td).
Přehled prvků je třeba na Wiki.

V Internet Exploreru 6 je nepříjemný bug: display: inline-block v něm funguje jenom u těch tagů, které jsou přirozeně řádkové.
To se (pokud vím) týká i IE7.

Ale podíl těch prohlížečů je dnes natolik mizivý, že takové detaily pro ně asi nemá smysl řešit.
Bubák
Profil
xlifer:
Existuje nějaký kompletní a ucelený seznam všech HTML značek se specifikací a jej
HTML 5 specifikace od W3C, tam najseš i výchozí display.
Specifikace HTML 5 dovoluje odkazem obalit téměř libovolný element, toto chování podporují i staré explorery. Pokud bys potřeboval vědět přesně, co je dovoleno vložit do odkazu, najdeš v HTML 5 specifikaci.

Mimo téma:
tag - značka
element - prvek
Tag není element. http://www.zdrojak.cz/zpravicky/tag-neni-element-nebo-ano/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: