Autor Zpráva
roboter
Profil *
Dobrý den,
setkal jsem se ve starším telefonním číslem se znakem, který vypadá přibližně jako zrcadlově otočené velké Q (nožička však zasahuje do znaku zleva, nikoli zprava jako u Q). Jak už jsem řekl, znak byl použit ve starším německém telefonním čísle: (040) Q 540097-0. Já tento znak potřebuju zapsat do HTML jako entitu, a proto Vás žádám o dotaz, zdali tento znak náhodou někdo nezná a neví, jak ho zapsat entitou? (Bohužel jsem nikde nic nezjistil. Pokud byste věděli i jak se nazývá a k čemu se používal, budu rád za poučení). Děkuji mockrát.
juriad
Profil
Nejde jen o obyčejné Q zapsané v nějakém netradičním fontu?
Něco jako http://page99test.blogspot.cz/2011/09/simon-garfields-just-my-type-book-about.html?
Na webu obzvlášť platí, že má mít přednost čitelnost před formou. Pokud smysl toho znaku nechápeš ty, nebudou jej pravděpodobně chápat ani návštěvníci webu. Nejsi-li si jistý, zeptej se, jaký je jeho účel a třeba zjistíš, že jde jen o překlep :)
_es
Profil
⌕ ⌕
⌕ ⌕
Tiež som ten znak nepoznal, stačilo použiť vyhľadávač.
roboter
Profil *
juriad:
Tam nejde o moje návštěvníky. Prostě do HTML musím přepsat ten text přesně tak, jak je. Je jedno, jestli tomu budou rozumět nebo ne...
_es:
Děkuji, a podle čeho jsi to vyhledával?
_es
Profil
roboter:
podle čeho jsi to vyhledával?
Niečo ako unicode telephone.


Ešte je otázne, ako bude ten znak dostupný vo fontoch, preto by bolo dobré ho nepoužívať v tých „exotickejších“.
roboter
Profil *
_es:
Mám tam Century Gothic a v případě nedostupnosti normální bezpatkové sans-serif, takže by to mělo být v pohodě... Děkuju mockrát!
Petr ZZZ
Profil
Ơ Ơ
ơ ơ
֡ ֡
֨ ֨

S notnou dávkou fantazie by se dalo tvrdit, že některé ty symboly trochu připomínají starý telefon s vytáčecím ciferníkem a vidlicí na odložení sluchátka. Ale nevím, je na to opravdu potřeba hodně fantazie a divné je navíc to, že symbol ve tvém příkladu je vsunutý mezi předvolbu a číslo.
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Správně bude [#3] _es s tím znakem telrec (telephone recorder).
_es
Profil
Čo som zistil, tak IE8 nepozná znakovú entitu ⌕, ide použiť číselná ⌕, no v mnohých fontoch, asi ani východzích, ten znak nie je, vyzerá to, že treba použiť nejaký font, čo má v názve „Unicode“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0