Autor Zpráva
xlifer
Používat novinky HTML5 nebo ne, a raději zůstat u HTML4, když podpora HTML5 není 100%.

Jak to řešíte v praxi?

"Dosazovat" podporu HTML5 přes JS skript: HTML5Shiv.js mi přijde trochu mimo, protože pak je kód závislí na JS skriptu a to není úplně ideální stav, když vypnu JS, tak je HTML5 podpora ve starších nebo nepodporovaných prohlížečích v háji.

Je tedy HTML5 oficiálně schváleno W3C nebo je pouze ve stavu ladění? Jinak tady je docela pěkný soupis v čem je HTML5 přinosem.
1Pupik1989
Třeba u canvasu, audia a videa je javascript stejně nutný. Ostatní tagy zatím nepoužívám, nepřijdou mi nijak důležité. Googlu a uživatelům je jedno jestli tam nějaký element header je.

Takže zatím vše kromě canvasu nechávám stranou.
Bubák
xlifer:
Používat novinky HTML5 nebo ne, a raději zůstat u HTML4, když podpora HTML5 není 100%.
To se navzájem nevylučuje, není problém používat z HTML5 jen to, co má 100% podporu. HTML5 třebas dovoluje obalit odkazem skoro libovolný element, a podpora v prohlížečích je bezproblémová.

1Pupik1989:
Takže zatím vše kromě canvasu nechávám stranou.
A co embed? Ale to je nový element jen pro W3C, nikoliv pro výrobce prohlížečů.
xlifer
Bubák:
HTML5 třebas dovoluje obalit odkazem skoro libovolný element, a podpora v prohlížečích je bezproblémová.
A k čemu je to konkrétně dobré, resp. jaký to má hlavní přínos?
1Pupik1989
Bubák: Tak embed a object používám většinou, teď to právě nahrazují HTML5 tagy. Nicméně tyhle staré tagy nemůžou prohlížeče vynechat, takže jsem klidný.
Bubák
xlifer:
jaký to má hlavní přínos?
Nevím, zda je to hlavní přínos, ale občas se hodí:
<a href=celyslanek1.html>
  <h2>Psojedy</h2>
  <p>Psojedy nejsou na mapě. A co na to říká starosta Josef Pecháček?</p>
</a>
<a href=celyslanek2.html>
  <h2>Kotojedy</h2>
  <p>Kotojedy je část okresního města Kroměříž. Nachází se na jihu Kroměříže</p>
</a>
Fungovalo to i dříve, ale validátor křičel, strážci validity taky a nikdo nevěděl, zda to bude fungovat i v budoucnu. Nyní je to posvěcené od W3C.
1Pupik1989
Obal to do divu a element A hoď zvlášť a dej mu display: block a velikost 100%. Tak nějak jsem to dělal já. Sice to přesně nekopíruje, ale přece. Nebo jsem udělal spoustu odkazů a obalil každý element zvlášť. Taky jsem netušil co to v kterém prohlížeči udělá.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: