Autor Zpráva
Marek123
Profil *
Ahoj,

co znamená tento html kód?
meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1
Fisir
Profil
Reaguji na Marka123:
Mělo by to způsobit, že se stránka bude vykreslovat vždy v nejnovějším dostupném módu (pouze v Internet Exploreru) a bude správně fungovat při použití pluginu Google Chrome Frame. (Více info.)
Marek123
Profil *
Fisir:
Díky moc. Hlavně díky za tip na stránku, je to tam moc pěkně rozepsané.
Kubo2
Profil
Marek123:
Mimochodom, ak by ťa to zaujímalo, http-equiv je HTTP Ekvivalent a prehliadače by to mali vnímať ako alternatívu HTTP hlavičky.
Marek123
Profil *
Hm. Spíš mě napadá otázka, k čemu je vůbec dobrý http-equiv? POznám rozdíl na webu, když ho tam nepoužiju, nebo se zas tak moc nestane?

[#4] Kubo2
Moc nechápu, co tím chceš říct. Mohl bys mi to prosím objasnit?
Kubo2
Profil
Marek123:
Nikdy si sa napríklad nezaujímal o fungovanie <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">? Je to obdoba hlavičky Content-Type: text/html; charset=utf-8 pri komunikácii HTTP protokolom.

Dôvod: Fisir to v [#7] vysvetlil lepšie a obšírnejšie, ja som [#6] písal z mobilu, takže som nemal veľké predpoklady na dlhé vysvetľovanie.
Fisir
Profil
Reaguji na Marka123:
Meta tag, který má atribut http-equiv simuluje HTTP hlavičky (tj. je nemusíš posílat serverovým skriptem). A ten může být použit pro spoustu věcí (nastavování znakové sady dokumentu, nastavení expirace, …).

To, co způsobuje výše zmíněné přepnutí režimů IE je jeho obsah, tedy X-UA-Compatible a obsah atributu content. Používá se proto, že novější verze Internet Exploreru ruší svoje výstřelky a pracují podle standardů. Starší stránky na to ale nejsou připraveny, takže využívají již nepodporovaných vlastností dostupných pouze ve starších Explorerech. Aby Microsoft zabránil nefunkčnosti takových stránek, mají novější Exploreři nějaký detekční mechanismus, který vyhodnocuje, zda stránka využívá některé z již nepodporovaných vlastností (a také mají ručně vytvářený seznam takových stránek).

Pokud ten detekční mechanismus zjistí (a někdy mylně), že tvoje stránka patří do řady těch starších, zapne režim kompatibility a bude simulovat vykreslování starších Explorerů. Bohužel, novější stránky se v tomto režimu většinou rozpadnou (nebo nejsou zcela funkční). Tímto meta tagem zajistíš, že Internet Explorer bude vždy tvou stránku vykreslovat tím nejnovějším režimem, který má k dispozici.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
mají novější Exploreři nějaký detekční mechanismus, který vyhodnocuje, zda stránka využívá některé z již nepodporovaných vlastností
O tom slyším poprvé. Vím jen o Microsoftem spravovaném seznamu webů, které se mají přepnout do jiného režimu (soubor iecompatdata.xml). Nevěřím, že existuje i nějaká jiná detekce.
Dle mého názoru se IE=edge používá hlavně proto, aby se před uživateli Explorerů 8 až 10 schovalo tlačítko v adresním řádku, kterým se dá přepnout do sedmičkového režimu.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0