Autor Zpráva
Richard
Profil *
Ahoj, jaký parametr mám nastavit, aby po zvolení položky v ComboBoxu se hned formulář odeslal? Abbych tam prostě nemusel mít
<input type="submit" value="Sent">
Chamurappi
Reaguji na Richarda:
Jestli novotvarem „ComboBoz“ myslíš <select>, tak onchange="this.form.submit()". Ale uživatelé bez funkčního JS (kam patří i roboti vyhledávačů) se přes takovouto vymoženost nedostanou.
Richard
Profil *
Jak to myslíš, můžeš to trochu rozvést, moc ti nerozumím?

JJ, myslím to takhle

<select name="town" class="comboboxSetUp">
        <option value="prague"> Prague </option>                                                         
</select>

Nejde to udělat bez parametru JS?
_es
Richard [#3]:
Tak, ako tam máš atribúty name a class, tak isto tam bude pridaný atribút onchange. Bude to fungovať len pri funkčnom JS.
Richard
Profil *
A proč by měměl být jS funkční?
_es
Richard [#5]:
No napríklad preto, že ho má návštevník vypnutý, alebo používa prehliadač bez JS, alebo je návštevníkom robot vyhľadávača nepoužívajúci JS, ...
Richard
Profil *
Dnes už snad má každý js v prohlížeči, proč by to někdy vypínal?
jenikkozak
Třeba si chtěl do prohlížeče přidat doplněk, kterým se každý obrázek na webu změní na díru, kterou je možno vidět skrz okno prohlížeče na plochu, ale nějak „špatně to pomačkal“.
Ono nezáleží na tom, proč to tak mají uživatelé nastaveno. Je dobré vědět, že nějací takoví existují, a nabídnout jim alternativu. V tomto případě je velmi jednoduchá - jednoduše do toho formuláře přidáš odesílací tlačítko (které můžeš pomocí JS skrýt).

Počítej ale s tím, že když odesílací tlačítko skryješ (nebo ho prostě nepřidáš), spousta lidí ho bude stejně hledat. Čímž se zhorší jejich dojem z používání tvého webu.
DobráKlávesnice
Profil *
jenikkozak:
se každý obrázek na webu změní na díru, kterou je možno vidět skrz okno prohlížeče na plochu
Dobrý nápad, mohl bych zkusit něco takového udělat.
_es
Richard [#7]:
Napríklad chce ušetriť dátový prenos, alebo zlepšiť výdrž batérie zrušením rôznych animácií, snežení a iných „zlepšovákov“. Z rovnakých dôvodov, alebo z iných dôvodov, si môže vypnúť zobrazovanie obrázkov, či hocičoho iného. A v každom prehliadači naozaj všetko nie je.

jenikkozak:
doplněk, kterým se každý obrázek na webu změní na díru, kterou je možno vidět skrz okno prohlížeče na plochu
Mohlo by sa hodiť vidieť pomocou toho doplnku na plochu za monitorom.:-)
Richard
Profil *
No, já mám právě více Combo Boxu pro složitější výběr a po kliknutí na jednotlivý znich, potřebují ať mi přelouská databázi a zredukuje další ComboBox. Tlačítko submit, tam bude určitě taky, ale pokud by měl někdo js vypnutý, tak nevím jak to jinak vymyslet.
_es
Richard [#11]:
Akosi nerozumiem otázkam. Riešenie v [#2] robí to isté, čo odoslanie formulára odosielacím tlačítkom, čo je presne to, čo si chcel ([#1]), takže kto bude mať vypnutý JS, môže použiť to odosielacie tlačítko.
Richard
Profil *
Mám 5 ComboBoxu a např. po vybrání kontinentu u prvního Comba chci, aby se hned státy v druhém Combu zredukovaly na menší počet, ať uživatel nemusí procházet tak dlouhý ComboBox.
Takže bez js by to prostě nešlo. Nebo víš o něčem?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: