Autor Zpráva
moskva
Profil *
Dobrý den,
mám menší problém s komentováním kódu při použití HTML5.

Když vložím kdekoliv do kódu třeba toto <--! komentář -->, validátor se sekne a argumentuje tímto:

Sorry, I am unable to validate this document because on line 27 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.
The error was: utf8 "\xE8" does not map to Unicode

Tak nějak netuším jak jinak spravovat v kódu komentáře. Nevíte někdo prosím co je špatně?

Předem děkuji.
lionel messi
Profil
moskva:
třeba toto <--! komentář -->
Nie som expert na validitu, ale podľa mňa má byť správne:
<!-- komentár -->

<--! komentár --> je totiž pre validátor, ale najmä prehliadač, neznámy tag.
Joker
Profil
moskva:
Příčina nejspíš bude, že ten dokument jako své kódování deklaruje UTF-8, ale přitom v tom kódování uložený není.
moskva
Profil *
lionel messi: spletl jsem, mám to tam jak jsi to napsal ty. :)

joker: dělal jsem ten dokumnet přes PSPad - kontroloval jsem nastavení formátu - je tam UTF-8. Ale když jsem si to chtěl ověřit v poznámkovém bloku, tak jsem tam měl ANSI - to jsem teda blázen.

Uložil jsem to tedy přes poznámkový blok jako URF-8 a už to frčí.

Díky moc za pomoc :)
RockFire
Profil
moskva:
I když máš v PSPadu UTF-8, vždy to zkontroluj dole ve stavovém řádku, tam je reálná hodnota. A vždycky to můžeš pro jistotu potvrdit: Formát -> UTF-8 (i přesto, že už je zaškrtnutý).
Joker
Profil
moskva:
PSPad - kontroloval jsem nastavení formátu - je tam UTF-8

To zaškrtnutí v menu Formát jen označuje výchozí kódování pro nově vytvářené soubory. Aktuální kódování otevřeného souboru je napsané dole ve stavovém proužku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0