Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
dobrý deen mam taky problem, potreboval by som poradit: mam obrazok s name="obr" a pod nim je text napr. stiahnut obrazok a potreboval by som, aby sa po kliknuti na text satiahol obrazok tak ako postupom: prave tlacitko-->ulozit obrazok. ale nie ze obrazok zrarujem a dam odkaz nan.. to nie aby sa po clicknunti stiahol ako
.gif. Je to vobec mozne? dakujem

PS: nevedel som ci to zaradit tu, ci do JavaScriptu, tak som to dal tu, popr. to mozete premiestnit...
DoubleThink
Profil *
Co zobrazit a co stahnout, o tom rozhoduje prohlížeč.

Odkaz by musel vést na ten obrázek a návštěvník by pak stejně musel kliknout pravým tlačítkem a vybrat "uložit cíl jako..."
ddd
Profil
Kdyz obrazek zazipujes, tak se obrazek prakticky vsem zacne obr. stahovat na disk. V nastaveni prohlizece se da nastavit, aby se i zip otviral, ale to nema nastavene prakticky nikdo.
Yuhů
Profil
To, co chceš udělat, se nedá udělat. Vlastně jde o bezpečnostní opatření prohlížečů. Stránce prostě nelze dovolit, aby jakýmkoli způsobem mohla zapisovat na disk (i kdyby to vedlo přes odkaz).

Výže zmíněný způsob s tím zazipováním už není problém, je to dobrý nápad. Hodně často se také obrázek přejmenuje třeba z
obrazek.jpg
do
obrazek.jpg.renametojpg

prohlžížeč potom příponu renametojpg nezná a obrázek místo zobrazování stahuje. Uživatel si to musí přejmenovat.

Také by se dalo na serveru možná nastavit pro tyto konkrétní obrázky jiné mime-type podobné zipu, že by si je prohlížeč chtěl defaultně raději ukládat. Ale to jsou teorie a nikdy bych se do toho nepouštěl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0