Autor Zpráva
divady
Dobry den, chtel bych se zeptat jestli by sel udelat fixni text do textarea, ale stim aby se tam dalo jeste psat.
Tedy myslim aby text nesel smazat a slo jeste neco pripsat
Hando
Dobrý den.
Řekl bych, že to není úplně rozumné řešení - lidi to bude (podle mě) plést, budou se to snažit smazat atd. K čemu to potřebujete? Jestli pro následné zpracování, tak se to dá řešit poměrně jednoduše až na straně serveru (a neblbnout tím uživatele) a u klienta použít buď obyčejný text mezi <textarea>nějaký text</textarea>, který je potřeba smazat ručně a nebo placeholder <textarea placeholder="bla bla bla"></textarea>, který se smaže sám při kliknutí (ale není podporován pro IE < 9).

Jinak nějak jednoduše to asi nepůjde (jestli vůbec ano), je to pole, do kterého se má psát... Buďto je zamknuté (disabled), nebo readonly a nebo normální, viz výše.
lionel messi
Súhlasím s Handom. Dodatočná úprava na strane servera po odoslaní mi príde rozumnejšia:

<form action="" method="post">
  <textarea name="text">Sem zadajte text.</textarea>
  <input type="submit" name="odoslat" value="Odoslať">
</form>
<?php
if (isset($_POST["odoslat"])) //ak bol odoslaný formulár
{
  $fixnyText = "Ľubovolný fixný text"; //fixný text
  $textZTextarea = $fixnyText . $_POST["text"]; //spojí fixný text z užívateľským vstupom
}
?>
Chamurappi
Reaguji na Handa:
(ale není podporován pro IE < 9)
10.

Reaguji na divadyho:
Také mi to přijde jako nesmyslné zadání.
divady
děkuji moc za reakce,
chtěl jsem se zeptat jestli to jde, jen ze zvědavosti mně to napadlo.
všude jsem se dočetl o distabled a o placeholder, ale zajimalo mně jestli je i jiný možnost jak tam dat pevně text.
ted už to vím
ještě jednou děkuji za reakce

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: