Autor Zpráva
mrremo
Profil
Zdar,
řeším jeden problém s html maily, tedy jejím kódováním. Html je poskládáno podle všech doporučení týkající se emailů. Jedná se o tabulkový dvousloupcový layout. V obou sloupcích jsou články s obrázky. Ve většině mailových klientů se vše zobrazuje bez problému, jen outlook 2007 vykazuje podivnou chybu - vybere si jeden článek s obrázkem. Obrázek však od textu nepříjemně odsadí. Příklad kódu s článkem je tady:

<table border="0" cellpadding="10" cellspacing="0" width="500" class="left">
  <tr>
    <td valign="top">
      <div>
        <h2 class="h2">Lorem ipsum dolor sit amet</h2>
        <div class="bodycontent">
          <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam eros sapien, tincidunt ac cursus condimentum, varius egestas urna. Mauris at lorem non lectus ultricies interdum eget in enim. Fusce vitae varius lectus, feugiat aliquam enim. Suspendisse interdum lacinia lacus sed euismod.</p>
<img alt="" src="http://newsletter.ostrava.cz/upload/71/cement_mini_step.jpg" style="height:192px; margin-left:5px; margin-right:5px; width:280px; display: block; margin: 0; padding: 0;" width="280" height="192">

<p>&nbsp;</p>

        </div>
        <a href="http://www.nejakyweb.cz">Více zde</a>
      </div>
    </td>
  </tr>
</table>

Vyzkoušel jsem snad všechno, výsledek? 0 Pořád stejné. Nemá někdo radu, kde hledat chybu?
anonymníí
Profil *
mrremo:
Proč máš v newsletteru ty classy? Styluj vše inline.

Nevím, jaké odsazení máš přesně na mysli, ale pamatuj, že odstavce mají nějaké defaultní horní a dolní odsazení, které neresetuješ. Skoro bych se vsadil, že problém bude přesně tam.

Dále tam máš nějaké divy, s těmi taky (pravda, dříve), měly někteří klienti trochu potíže. Nevím, jak se vyvíjí situace klientů teď, ale jedno vím jistě - nepotřebuješ je tam - už jen kvůli tomu, že všechny styly by měly být inline.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: