Autor Zpráva
Ladislav viktorin
Profil
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli jde vytvořit html soubor spustitelný v mobilu!nemám na myslí text jako třeba hello word,ale nějakou aplikací nebo nebo podobného.předem děkuji za odpověď.
Alphard
Profil
Prohlížeče dnešních chytrých telefonů se prakticky neliší od těch klasických pro běžné počítače. Webovou stránku lze tedy vytvořit identicky pro počítače, tablety i mobily.

Zbývá otázka, co všechno od své aplikace požadujete. Čisté html (+css) zvládne pouze statický obsah, použitím javascriptu můžete vytvořit velmi dynamické aplikace stránky jako facebook(.com), gmail(.com) apod., které však pořád běží izolovaně jako webová stránka. Výhodou je, že s minimem snahy můžete prezentovat svůj obsah na všech moderních platformách.

Pod pojmem aplikace pro mobilní zařízení se většinou chápe program vytvořený přimo pro konkrétní operační systém (např. Android), takové aplikace pak mohou přistupovat k datovému uložišti, fotoaparátu, kontaktům, pracovat na pozadí apod. Zde jde již o klasické programování, v Javě, Objective-C (nově Swift) nebo C#, které nemá s html nic společného.
jefitto44
Profil
Na aplikáciu potrebuješ programovací jazyk. HTML je markup jazyk, nie programovací. Takže ti treba niečo nakódiť v PHP, ASP.NET, Jave, Alebo ako píše Alphard - Cčku, C# a pod. Vtedy ti to pôjde... ako inak by si chcel urobiť, čo sa má stať, keď človek klikne tam, alebo tam?
Bubák
Profil
Ladislav viktorin:
nějakou aplikací nebo nebo podobného
Nevím, co přesně chceš, koukni třeba na http://www.zdrojak.cz/clanky/html5-offline-webove-aplikace/, zda je to to, co hledáš, nebo zda máš na mysli to, o čem píše [#2] Alphard v posledním odstavci.
yFang
Profil
Ladislav viktorin:
Můžeš použít PhoneGap a udělat aplikaci v HTML, CSS a JavaScriptu. PhoneGap to pak celé zabalí a vygeneruje z toho aplikaci pro mobilní platformu, kterou potřebuješ. Na vývoj jednoduchých aplikací to je celkem dobré a rychlé. Ale funguje to v podstatě tak, že celá stránka je zabalená do nějakého prohlížeče, ve kterém to celé běží, takže z hlediska výkonu to zas není žádná hitparáda.

Také existuje spousta pluginů, které ti umožní přístup k další funkcionalitě telefonu jako nativní appky. Ovšem spousta těch pluginů už je pouze pro určitou platformu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0