Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Dočítal som sa iba to, že na to, aby som zistil, ktoré html5 fičúry môj prehliadač podporuje... Ak je to naozaj takto, nevidím dôvod, prečo všetci tento modernizr používajú?
Veď či môj prehliadač podporuje danú fičúru viem zistiť tak, že to proste napíšem do kódu a vidím, či to ide, alebo nie...
Takže o čo tam ide?
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
Různí lidé mají různé prohlížeče a lze předpokládat, že zdaleka ne všichni návštěvníci tvých stránek jsou ty.
Modernizr umožňuje zjistit podporu všelijakých vlastností přímo u návštěvníka a podle nich automatizovaně zareagovat.

Sám jsem ho nikdy nepoužil, jelikož mi přijde zbytečné testovat milion věcí, když mě většinou zajímá jedna konkrétní, ale oceňuji, že existuje místo, kde se všechny podobné testy soustředí, je to důvěryhodný zdroj inspirace pro ty mé jednoúčelové testy.
jefitto44
Profil
Čiže svojim spôsobom ono zisti, že niekto používa IE 7 a nepodporuje border-radius, a pošle mi o tom spravu? Alebo ako? Automatizovane reagovať znamena, že nahradi border-radius nejakym javascriptovym bordelom, aby zobrazilo to iste? Nerozumiem tomu stále
Str4wberry
Profil
Ne, ono to právě zjišťuje podporu jednotlivých vlastností. Takže je jedno, jestli je to IE 7, ale mělo by to (v ideálním případě) odhalit jakýkoliv prohlížeč, co border-radius neumí. Dále to potom zajišťuje pouze detekci, takže co se na základě toho udělá je plně v moci člověka.
jefitto44
Profil
V podstate mne len príde nejaká správa, že na mojom webe bol človek, ktorý prišiel s IE7 a nepodporroval
border-radius
box-sizing
box-shadow
...

Tak nejako to funguje?
Joker
Profil
jefitto44:
V podstate mne len príde nejaká správa, že na mojom webe bol človek, ktorý prišiel s IE7
Ale ne.

Dělá se tím rozhodování typu: Pokud prohlížeč umí border-radius, použij border radius, jinak použij zpětně kompatibilní náhražku.
Str4wberry
Profil
Je to nástroj, který zajistí pohodlnou detekci vlastností. V podstatě nic víc. Ostatní je na programátorovi.

Po připojení Modernizru je možné v JS použít:
if (Modernizr.nejakaVlastnost) {
  // prohlížeč podporuje nějakou vlastnost
}

Taktéž to přidává CSS třídy elementu <html> pro stylování. HTML dostane třídu každé podporované vlastnosti, popř. naopak nepodporované.
<html class="vlastnost no-jinavlastnost">

Znamená to, že daný prohlížeč podporuje vlastnost, ale nepodporuje jinavlastnost. Čehož můžete využít u stylování, místo hacků pro různé prohlížeče.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0