Autor Zpráva
PetrMaj
Profil
Ahoj lidi, snad se vyjádřím správně ohledně toho co bych potřeboval vědět.
Pracuju v Netbeans IDE 7.3 - mám vytvořené html stránky (+css) ale bohužel mě nejdou zobrazit, když je dám zobrazit napíše mě to že nemám v google chrome nástroj netbeans conentor, ale ten mám, bez tak to nefunguje...
Na hodině nám řikal učitel že máme mít nainstalovaný Apache server a k tomu bude třeba ještě SQL, ale vůbec nevim jak to chodí mohl by mě někdo prosím poradit? Nejlepší by bylo kdyby mě dal někdo kontakt a pomohl mi s tím. děkuju
jefitto44
Profil
Jasne, ak robíš PHP {
PHP je serverový jazyk, takže vyžaduje, aby stránka bežala na serveri, to znamená napr. na endora.cz. Ak ale nechceš takýto server, môžeš využiť služby virtuálneho servera. V prípade, že máš Windows, tak tento akoby program sa volá WAMP. Stiahni si ho, nainštaluj, nastav a používaj. Ak máš linux, tento program sa volá LAMP. Existuje ešte XAMMP, ale s tým som ešte nerobil...
Nainštaluješ WAMP, v c:\wamp\ máš zložku www a do nej umiestni stránku. Následne otvoríš prehliadač a napíšeš do address baru "localhost". A malo by ti to ísť. WAMP ikonka sa ti zobrazí v pravom dolnom rohu, klikneš na ňu a vyberieš "start all services". Tiež stamadial máš prístup k www zložke, aj k PHPmyadmin
}
inak ak používaš iba html a css a javascript (čiž ebez php a bez sql) {
stačí ti index.html otvoriť v programe google chrome.
}

Keby niečo, pýtaj sa

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0